cinema.pl Artykuły

czwartek, 10 wrzesień 2020 11:38

Ostatnie dni naboru do Szkoły Zawodów Filmowych!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Warszawska Szkoła Filmowa otworzyła nową placówkę, która umożliwia zdobycie praktycznego zawodu, ciekawej pracy i świetnych zarobków. Szkoła Zawodów Filmowych to miejsce kształcące profesjonalistów pracujących na planach filmowych i telewizyjnych. Druga i ostatnia tura egzaminów wstępnych już 30 września.

 

Skąd pomysł na stworzenie takiej szkoły? – Tuż przed epidemią w Warszawskiej Szkole Filmowej skończyliśmy ze studentami duży fabularny film. „kRAJ” to będzie pierwsza pełnometrażowa produkcja Warszawskiej Szkoły Filmowej. Studenci przy tym filmie pracowali właściwie na wszystkich stanowiskach twórczych. Natomiast do pewnych zawodów technicznych musieliśmy zatrudnić specjalistów z rynku. Wtedy okazało się, że tych ludzi po prostu nie ma, są rozchwytywani. Jeśli są dobrzy, to mają właściwie pracę na stałe i dyktują za swoją pracę bardzo poważne stawki – tłumaczy Maciej Ślesicki Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej. 

Obecnie najbardziej rozchwytywane zawody na filmowym rynku pracy to: asystent kamery, szwenkier, ostrzyciel, specjalista grip, oświetlacz i dyżurny planu. Są to zawody wysokiej odpowiedzialności, a zarobki specjalizujących się w nich fachowców sięgają nawet do kilku tysięcy złotych za dzień zdjęciowy. Asystent kamery może liczyć na ok. 1000 zł dniówki, ostrzyciel 1600 zł, a szwenkier nawet 2000 zł. 

Zadaniem Szkoły Zawodów Filmowych jest wykształcenie takich fachowców, których bez wahania można polecić do pracy na każdym planie zdjęciowym. – Zależało mi na tym, by to nie był kolejny kurs, ale normalna szkoła. Będziemy uczyć w warunkach planu filmowego. To będzie tak, jakby ci ludzie uczyli się na planach prawdziwych filmów czy programów telewizyjnych, a ponieważ to są zawody wysokiej odpowiedzialności, to lepiej żeby się nauczyli w szkole – mówi Maciej Ślesicki. By ukończyć szkołę, słuchacze obowiązkowo muszą odbyć praktyki przy realizacji filmów produkowanych przez Warszawską Szkołę Filmową. Oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych wezmą też udział w treningu interpersonalnym koniecznym do współpracy w ekipie filmowej. Szkoła umożliwia zrobienie dodatkowych kursów:  BHP i uprawnień elektrycznych.

Kadra Szkoły Zawodów Filmowych złożona jest wyłącznie z czynnych zawodowo praktyków z branży filmowej. Oprócz ogromnej wiedzy i doświadczenia wykładowcy posiadają szereg zdolności interpersonalnych niezbędnych do pracy na planie zdjęciowym. Są ludźmi, którzy rozumieją sztukę i intencje twórców, umieją zaproponować własne kreatywne rozwiązania na planie. I właśnie tego będą uczyć swoich podopiecznych.

Dlaczego warto aplikować do Szkoły Zawodów Filmowych? Bo polska branża audiowizualna od paru lat bardzo prężnie się rozwija, a w miarę wzrastania rynku, zwiększa się też liczba miejsc pracy. 

W związku z dużym zainteresowaniem Warszawska Szkoła Filmowa organizuje pod koniec września drugą turę egzaminów wstępnych. Zajęcia są prowadzone w kameralnych grupach w warunkach planu filmowego, więc liczba miejsc jest ograniczona. Dokumenty aplikacyjne można składać do 25 września, zaś egzamin odbędzie się 30 września.

Więcej o Szkole Zawodów Filmowych na oficjalnej stronie: www.szkolazawodowfilmowych.pl 

Czytany 409 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 10 wrzesień 2020 11:48

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama