cinema.pl Artykuły

czwartek, 17 wrzesień 2020 14:19

"NADZIEJA" w kinach od 25 września

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Maria Sødahl, znakomita duńska reżyserka, stworzyła fantastyczną, a zarazem szokującą kreację kobiety cierpiącej na śmiertelną chorobę. Całą historię oparła na swoich własnych przeżyciach. Główne role reżyserka powierzyła Andrei Braein Hovig i doskonale znanemu polskiej publiczności Stellanowi Skarsgardowi, z którym od lat się przyjaźni. Krytycy filmowi zgodnie twierdzą, że w tym filmie aktorzy odegrali jedne z najlepszych kreacji w swoich karierach. 

 

Jednak "Nadzieja" to nie film o chorobie ale subtelna i wzruszająca opowieść o miłości, życiowych priorytetach, potrzebie bliskości oraz rodzinie. To film, który daje ogromny ładunek nadziei...

 

 

Co może się stać z miłością, gdy pewnego dnia pełna energii i wewnętrznej siły kobieta dowiaduje się, że ma przed sobą zaledwie trzy miesiące życia? 

Taka sytuacja zastaje Anję i jej życiowego partnera Tomasa tuż przed Bożym Narodzeniem. Doświadczoną parę, która przez lata bardziej niż na wzajemnym uczuciu skoncentrowana była na swoich karierach artystycznych oraz dorastających dzieciach. 

Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia kobieta dowiaduje się, że ma nawrót choroby i nieoperacyjnego raka mózgu, życie bohaterów rozpada się na kawałki i ulega przewartościowaniu. Troska miesza się ze skrywanymi od lat pretensjami, a trudnemu do okiełznania lękowi towarzyszy frustracja.

Kolejne tygodnie pokażą, czy Anja i Tomas odnajdą w sobie uczucie, które kiedyś ich połączyło, oraz czy będą w stanie przejść przez ten rodzinny dramat razem.

W KINACH OD 25 WRZEŚNIA 2020

Czytany 323 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 wrzesień 2020 14:29

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama