cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 21 wrzesień 2020 14:31

„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” już na DVD!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Przebój Macieja Kawulskiego – „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” z Marcinem Kowalczyk, Tomaszem Włosokiem, Natalią Szroeder i Natalią Siwiec jest już dostępny na DVD. Mocna gangsterska ballada filmowa przyciągnęła do kin ponad 1,3 miliona widzów. 

 

 „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70. – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach. 

Film podbił widzów m.in. swoją ścieżką dźwiękową, najdroższą w polskiej kinematografii. 

– To jest zdecydowanie najdroższy film muzycznie w Polsce i to nie o 50 tys. zł, tylko o 2-3 razy więcej od każdego filmu w polskiej historii. Poza trzema drobnymi ilustracjami muzycznymi większość to utwory kupione. – mówił z rozmowie z Filmwebem reżyser filmu, Maciej Kawulski, który odpowiadał również za wybór utworów.

Na płycie DVD znajdą się materiały dodatkowe: making of filmu oraz teledyski do utworów, które powstały specjalnie na potrzeby produkcji:  „Ołów” Muńka Staszczyka, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” w wykonaniu Tymka ft. Kasta oraz „Mitoman” Malika Montany.

W filmie „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” główną rolę gra Marcin Kowalczyk. Partnerują mu: Tomasz Włosok, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Anna Krotoska oraz Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz. 

 

***

 

„JAK ZOSTAŁEM GANGSTEREM. HISTORIA PRAWDZIWA”

 

Obsada: Marcin Kowalczyk, Tomasz Włosok, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Jan Frycz, Janusz Chabior,  Adam Woronowicz, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Anna Krotoska, Piotr Rogucki

Reżyseria: Maciej Kawulski

Scenariusz: Krzysztof Gureczny

Zdjęcia: Bartek Cierlica

Kierownictwo produkcji: Andrzej Besztak

Scenografia: Marek Warszewski

Kostiumy: Katarzyna Lewińska

Charakteryzacja: Karolina Kordas

Dźwięk: Marcin Matlak

Produkcja: OPEN MIND PRODUCTION SP. Z O.O. SK

Koprodukcja: NEXT FILM, Telewizja Polsat Sp. z o.o., Cyfrowy Polsat S.A., Polkomtel Sp. z o.o., Moderator inwestycje Sp. z o.o., Phoenix Productions, Rafal Biernacik, Sebastian Kwiatkowski

Dystrybucja: NEXT FILM/Mówi Serwis

 

„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” - DVD

Czas trwania: 133 min

Język: polski

Napisy: polskie, angielskie

Dźwięk: 5.1, 2.0

Materiały dodatkowe: making of, teledyski

Rok produkcji: 2019

EAN to : 5903111494957

cena 34,99 zł ( 23% VAT )

premiera: 18.09.2020

Czytany 251 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 wrzesień 2020 14:52

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama