cinema.pl Artykuły

wtorek, 22 wrzesień 2020 10:38

Nowy lider box office!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” liderem Box Office. 125 tysięcy widzów w pierwszy weekend wyświetlania!

 

O jego historii słyszało 89 procent Polaków. Sprawa niesłusznie osadzonego w więzieniu mężczyzny, oskarżonego o brutalne przestępstwo Tomasza Komendy, który mimo niewinności spędził w więzieniu 6540 dni, poruszyła chyba wszystkich, którzy się z nią zetknęli. Temat zainteresował też Jana Holoubka, który podjął się przełożenia go na wielki ekran. Film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” od ubiegłego piątku można zobaczyć w kinach.

Nagrodzona pięcioma statuetkami na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie produkcja szybko zyskała uznanie widzów. W pierwszy weekend wyświetlania film obejrzało w kinach 125 331 widzów! W ten sposób obraz Jana Holoubka wdarł się na szczyt rankingu Box Office. Ponadto produkcja zbiera doskonałe recenzje i oceny. Mnożą się świetne opinie o filmie – zarówno ze strony krytyków, zwykłych widzów, jak i gwiazd show-biznesu. Film na swoich Instagramowych profilach zachwalali m.in. Monika Olejnik („Przejmujący film”), Anna Kalczyńska („Znakomity film”), Antoni Królikowski („Rewelacyjne kino!”) i Henryk Sawka. W jednym z telewizyjnych programów poleciła go też Anna Dereszowska.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” - w kinach

 

„Wciąga od pierwszych minut” Paweł Piotrowicz, Onet

„Film, który wszyscy powinniśmy zobaczyć” Karolina Stankiewicz, WP.PL

„Już pierwsza scena jest jak uderzenie pięścią w brzuch” Małgorzata Steciak, Vogue.pl

„Wybitne role Agaty Kuleszy i Piotra Trojana” Tomasz Raczek, Radio Nowy Świat

„Rozszarpał mnie wewnętrznie” Bartosz Godziński, naTemat.pl

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia Tomasza Komendy, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za popełnienie brutalnego przestępstwa. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

Za kamerą filmu stanął Jan Holoubek – autor głośnego i popularnego serialu „Rojst”. Wyśmienitą obsadę aktorską współtworzą zdobywcy prestiżowych polskich nagród filmowych, m.in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki. Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak: „Chce się żyć” czy serial „Pułapka”.

Historia Tomasza Komendy była tematem głośnego, wyróżnionego nagrodą MediaTory reportażu TVN Grzegorza Głuszaka. Według badań przeprowadzonych przez Wirtualną Polskę o sprawie niesłusznie osadzonego w więzieniu mężczyzny usłyszało aż 89% Polaków i do dziś uchodzi ona za jedną z najbardziej niechlubnych kart w dziejach polskiego sądownictwa. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszająca opowieść o niezłomności ludzkiego ducha, wytrwałości oraz sile, jaka tkwi w rodzinie. Pełna napięcia i mocnych, wyrazistych postaci historia, stworzona według najlepszych zachodnich wzorców. Pokazująca nieznane wątki i rzucająca nowe światło na wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Komendy.

Zdjęcia do produkcji były kręcone we Wrocławiu, Warszawie i okolicach oraz Wałbrzychu i Zabrzu. Film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” powstał przy zaangażowaniu i pełnym wsparciu Tomasza Komendy i jego rodziny.

 

https://www.facebook.com/KomendaFilm/

 

 

25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY

w kinach od 18 września

Gatunek: dramat/sensacyjny

Produkcja: TVN, Polska 2020

Scenariusz: Andrzej Gołda

Reżyseria: Jan Holoubek

Zdjęcia: Bartłomiej Kaczmarek

Producent: Anna Waśniewska-Gill

Kierownik produkcji: Krzysztof Łojan

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Obsada: Piotr Trojan („Chce się żyć”, „Pułapka”), Agata Kulesza („Zabawa zabawa”, „Zimna wojna”, „Moje córki krowy”, „Ida”), Jan Frycz („Psy 3. W imię zasad”, „Kurier”, „Legiony”), Andrzej Konopka („Kler”, „Atak paniki”, „Pokot”), Magdalena Różczka („1800 gramów”, „Podatek od miłości”, „Listy do M. 3”), Dariusz Chojnacki („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Fuga”, „Odnajdę Cię”)

Czytany 428 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 22 wrzesień 2020 10:44

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama