cinema.pl Artykuły

czwartek, 22 październik 2020 11:57

"Tylko zwierzęta nie błądzą" - pokazy na platformie MOJEeKINO.PL

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nowy film Dominika Molla to trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka. W rolach głównych zobaczymy gwiazdy kina europejskiego, m.in.: Denisa Menocheta ("Dzięki Bogu", "Bękarty wojny"), Damiena Bonnarda ('Nędznicy", "Dunkierka") oraz Valerię Bruni Tedeschi ("Zwariować ze szczęścia", "Isabelle i mężczyźni"). 

 Film wejdzie do kin stacjonarnych 6 listopada, natomiast już w czwartek 22 października oraz 1 listopada będzie go można zobaczyć na wirtualnych pokazach przedpremierowych, które odbędą się na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.PL. Więcej szczegółów na stronie platformy. 

W związku z sytuacją panującą w Polsce, dystrybutor Aurora Films wychodzi naprzeciw potrzebom fanów kina i wraz z platformą kin studyjnych MOJEeKINO.PL daje możliwość oglądania swoich filmów także online. 

Dzięki temu kina mogą zaprosić widzów do swoich wirtualnych sal, które znajdują się właśnie na platformie MOJEeKINO.PL. W tej chwili jest na niej zrzeszonych ponad 40 kin studyjnych z całej Polski. Widzowie, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą pójść do kina stacjonarnego, mają szansę zobaczyć film w zaciszu domowym, i tym samym wesprzeć finansowo swoje ulubione kino korzystając z jego wirtualnej sali. Bilet na seans kosztuje tylko 15 PLN. 

Nowy film Dominika Molla został doceniony na wielu festiwalach filmowych, m.in. na ubiegłorocznym MFF w Tokio gdzie Nadia Tereszkiewicz otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. Był także pokazywany na ubiegłorocznym MFF w Wenecji oraz nominowany do tegorocznych Cezarów. Obraz oparty jest na bestsellerowej powieści kryminalnej Colina Niela wydanej w 2017 roku.

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko we Francji. Każda z postaci ma coś na sumieniu i nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli.

Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować. Reżyser umiejętnie gubi tropy i steruje uwagą widza, zapewniając mu zarówno pełną napięcia intrygę, jak i ekranową rozrywkę. 

BIOGRAM REŻYSERA

Dominik Moll – urodził się w 1962 roku w niemieckim Bühl. Reżyser i scenarzysta filmowy. Uznanie przyniósł mu nakręcony w 2000 roku „Harry, twój prawdziwy przyjaciel”. Miał on swoją premierę w konkursie głównym canneńskiego festiwalu i zdobył aż cztery Cezary, w tym dla najlepszego reżysera. Nakręcony pięć lat później „Leming” tylko ugruntował pozycję Molla jako interesującego europejskiego autora, po raz kolejny rywalizując o canneńską Złotą Palmę. Moll z sukcesami współpracuje też z telewizją, czego przykładem są seriale „Tunnel” czy „Eden”.  

 

Filmografia:

2019 Tylko zwierzęta nie błądzą / Seules les Bêtes

2018 Eden (serial TV)

2016 U pana Marsa bez zmian / Des nouvelles de la planète Mars

2013 Tunnel (serial TV)

2011 Mnich / Le Moine

2005 Leming / Lemming

2000 Harry, twój prawdziwy przyjaciel / Harry, un ami qui vous veut du bien

1994 Intimité

1987 Le gynécologue et sasecrétaire (kr.m.)

Czytany 393 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 22 październik 2020 12:01

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama