cinema.pl Artykuły

sobota, 24 październik 2020 10:47

Najlepsze produkcje z Azją w roli głównej

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Daleki Wschód nie bez powodu budzi fascynację. Ozdobne, unikatowe stroje, imponujące sekwencje sztuk walki, wciągająca fabuła opowieści – wszystko to widzowie odnajdą w produkcjach z cyklu „Magia Dalekiego Wschodu”! Premiera cyklu już 1 listopada na antenie TNT.

 

Cykl rozpocznie seans filmu „Dragon”. To nietypowe ujęcie tematu sztuk walki – produkcja przełamuje konwencję i wnosi powiew świeżości do gatunku. Opowiada historię byłego mistrza Liu Jin-xi (Donnie Yen), który skrył się w ustronnej wiosce i wiedzie spokojne życie wraz z żoną i dziećmi, z dala od problematycznych sytuacji. Jednak pewnego dnia jego sklep rujnują napastnicy, a wtedy Liu Jin-xi musi po raz kolejny stanąć do walki. Sprawę bada podejrzliwy detektyw. Twierdzi, że kilku napastnikom podołałby wyłącznie doświadczony wojownik… Czy Liu Jin-xi będzie mógł powrócić do spokojnego, rodzinnego życia i dalej ukrywać swoją tożsamość?

Wielbiciele produkcji łączących elementy akcji i komedii z pewnością ucieszą się z seansu „Pijanego mistrza”. Zdeterminowany Wong Fei-Hung (Jackie Chan) chce wyjść z cienia swojego ojca i zasłynąć z niezwykłych zdolności. Na swoje nieszczęście, trafia do nauczyciela, który jest notorycznie pijany. Zirytowany Wong stwierdza, że stać go na lepsze praktyki i postanawia sam stawić czoła innym wojownikom. Szybko uczy się pokory i po sromotnej porażce powraca do nietrzeźwego Su Hua Chi (Yuen Siu-Tien). Wtedy Wong Fei-Hung przekonuje się, że bitwy pod wpływem procentów mogą być bardziej skuteczne, niż mu się wcześniej wydawało.

W kultowym filmie „Wejście smoka” Bruce Lee bierze udział w wielkim turnieju na odległej wyspie. Pod przebraniem zwykłego uczestnika prowadzi misję tajnego agenta, której celem jest rozpracowanie narkotykowej mafii i odnalezienie zaginionej agentki. Zadanie staje się jeszcze trudniejsze, gdy wraz z innymi bohaterami odkrywa, że wyspa to zamknięta pułapka. Czy Lee wydostanie się z potrzasku? Czy zdoła uciec z wyspy i wypełnić misję powierzoną mu przez tajny wywiad?

„Ostatni samuraj” to dramatyczna historia żołnierza, który wraca z wojny secesyjnej i pogrąża się w melancholii. Lekiem na apatię ma być nowy etap w jego życiu: udaje się do Japonii, by tam trenować cesarską armię, mającą walczyć z samurajami, którzy burzą spokój życia zwykłych mieszkańców. Jednak kapitan Nathan Algren (Tom Cruise) nie otrzymuje odpowiednich narzędzi i warunków do trenowania żołnierzy, co powoduje klęskę. Algren trafia w niewolę budzącego strach Katsumoto (Ken Watanabe), gdzie opiekuje się nim siostra wodza. Amerykański kapitan odkrywa inne oblicze samurajów – czy sam dołączy do armii rebeliantów?

„Magię Dalekiego Wschodu” zakończy seans filmu „Przyczajony tygrys, ukryty smok”, klasyczny już obraz o azjatyckich sztukach walki. Li Mu Bai (Yun Fat-Chow) chce zakończyć wojowniczą praktykę. Powierza swój wyjątkowy miecz Zielone Przeznaczenie odważnej Yu Shu Lien (Michelle Yeoh), która oddaje go pod opiekę Panu Te. Jednak żadnemu z bohaterów nie będzie dane zaznać spokoju, ponieważ miecz zostaje wykradziony, a Yu Shu Lien musi wyruszyć w pościg za złodziejem. Zarówno jej odwaga, jak i niewyrażone uczucie pomiędzy nią a Li Mu Bai zostanie wystawione na wielką próbę…

Emisja filmów z cyklu „Magia Dalekiego Wschodu” w każdą niedzielę od 1 listopada o 21:00.

Plan emisji:

01.11 „Dragon”

08.11 „Pijany mistrz”

15.11 „Wejście smoka”

22.11 „Ostatni samuraj”

29.11 „Przyczajony tygrys, ukryty smok”

Czytany 281 razy Ostatnio zmieniany sobota, 24 październik 2020 10:48

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama