cinema.pl Artykuły

piątek, 06 listopad 2020 11:03

"Tylko zwierzęta nie błądzą" - pokazy filmu na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.PL

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Seanse tej intrygującej kryminalno-miłosnej łamigłówki, która miała wejść do kin 6 listopada odbędą się 12, 16 oraz 28 listopada na MOJEeKINO.PL. Każdy pokaz zaplanowany jest na godzinę 20:00, bilety będą kosztować 15 pln i będzie można je kupić w dniu pokazu od godziny 18:00. W ten sposób widzowie mogą wesprzeć swoje ulubione kino w tych trudnych czasach. Więcej szczegółów na stronie platformy mojeekino.pl. 

 

Nowy film Dominika Molla, znanego w Polsce z takich obrazów jak "U pana Marsa bez zmian", "Leming" czy "Mnich" to intrygująca kryminalna łamigłówka, oparta na bestsellerowej powieści kryminalnej Colina Niela. W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina: Denis Menochet ("Dzięki Bogu", "Bękarty wojny"), Damien Bonnard ('Nędznicy", "Dunkierka") oraz Valeria Bruni Tedeschi ("Zwariować ze szczęścia", "Isabelle i mężczyźni"). 

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięć osób zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji.   

Każda z postaci ma coś na sumieniu i najwyraźniej nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli.

Poświęcone poszczególnym postaciom rozdziały filmu pokazują tę samą historię z perspektywy innego bohatera. Każda z części obrazuje inny punkt widzenia na temat zaginięcia Evelyn. Stopniowo odkrywane są również zależności między bohaterami, z czasem kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować.  

Nowy film Dominika Molla to historia, od której nie można się oderwać. Wciągająca, intrygująca, zachęcająca do zanurzenia się w tajemnicę i poznanie finału. To również kino społeczne, które skłania do refleksji nad współczesnym światem, i zadania sobie kilkukluczowych pytań dotyczących naszego życia i egzystencji. 

 

PRASA O FILMIE

"Usatysfakcjonowani będą widzowie, którzy lubią być zaskakiwani, jak i ci, którzy w kinie szukają dociekań na temat ludzkiej natury." - Newsweek Polska

*****

"To film utkany z niepewności, niewypowiedzianych pytań i wszechobecnego niepokoju – może niepozorny, ale niesłychanie ciekawy." - Film.org.pl 

*****

"Na tyle intrygujący, że pozostaniesz w niepewności aż do ostatniego momentu." - Hollywood Reporter

*****

"Ostry i fascynujący. Dominik Moll osiąga ten efekt, flirtując ze stylem znanym z „Rashomona”. -  Screen International

Czytany 391 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 listopad 2020 11:06

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama