cinema.pl Artykuły

środa, 18 listopad 2020 14:06

Nowy rumuński serial komediowy produkcji HBO Europe

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Trefny szmal to komedia HBO Europe o dwóch technikach zajmujących się obsługą świateł drogowych, którzy niespodziewania zaczynają planować napad na bank. Produkcja jest dowcipnym  podejściem do poczucia winy, niewinności i rozumienia moralności w małym miasteczku. Premiera produkcji zaplanowana została na 22 listopada w HBO GO oraz HBO3. 

 

Nowy rumuński serial komediowy produkcji HBO EuropeSerial Trefny szmal śledzi losy Doru (Alexandru Papadopol) oraz Ionela (Cristian Bota), którzy są technikami z wydziału robót publicznych. Pewnego dnia, sfrustrowani życiem i pracą mężczyźni, siedząc w barze, w którym planowali oglądać piłkę nożną, żartują sobie na temat manipulowania ruchem ulicznym w celu dokonania napadu na bank. Ten z pozoru niewinny dowcip obraca się szybko przeciwko nim i nagle zupełnie nieprzygotowani zaczynają planować skok stulecia. 

Opowiadając o serialu, Daniel Sandu, scenarzysta i reżyser, powiedział: „Przez serial Trefny szmal pokazujemy skutki niewygodnej prawdy - to, że prawie nikt nie jest niewinny. Czasami, gdy dzieje się coś złego, jesteśmy zarówno ofiarami, jak i wspólnikami w zbrodni. Użyłem tej niezręcznej i gorzkiej prawdy, która wydaje się być idealną materią na serial, i dodałem do niej warstwę komediową oraz odrobinę cukru pudru. W naszej produkcji widz zaproszony jest do wzięcia udziału, wraz z głównymi bohaterami, w przygodzie, która sprowadza się do ciągłego odbijania piłeczki, podczas której można zmierzyć się z konsekwencjami żartu, który okazuje się poważniejszy niż początkowo oczekiwano”.

W głównych rolach w serialu HBO Europe Trefny szmal występują Alexandru Papadopol (Toni Erdmann, Powrót do domu) oraz Cristian Bota (Karmasutra, Noc w Tokoriki) jako Doru i Ionel. Obok nich zagrali: 

Medeea Marinescu, Gavril Pătru (Ślimaki i ludzie, Drakula III: Dziedzictwo), Valeriu Andriuță (Za wzgórzami, Łagodna), Adriana Irimescu Titieni (În familie, La urgență), Marinașălău, Manovici, Iulia Dinu, Voica Oltean (Z ostatniej chwili).

Autorem produkcji, odpowiedzialnym zarówno za scenariusz już i reżyserię, jest Daniel Sandu (Buntownicy z seminarium, scenariusz serialu HBO Europe Hackerville). Producentami wykonawczymi HBO Europe są Johnathan Young i Antony Root. Producentami HBO Europe są Silvia Popescu i Ioanina Pavel. Tudor Reu jest producentem z ramienia Mobra Films.

Premiera serialu Trefny szmal (Tuff Money aka Bani Negri) odbędzie się w HBO GO 22 listopada. Tego dnia pierwszy odcinek dostępny będzie w HBO GO od rana, a jego emisja na antenie HBO3 zaplanowana została na wieczór, na godzinę 21:00. Serial liczy 6 odcinków. 

 

Trailer: 

 

Czytany 303 razy Ostatnio zmieniany środa, 18 listopad 2020 14:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama