cinema.pl Artykuły

niedziela, 27 grudzień 2020 14:11

Sylwester z Sylvestrem!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Rocky Balboa to najbardziej zdeterminowany bokser w historii kina. Widzowie pokochali go już po premierze jego przygód i z zapartym tchem śledzili kolejne wydarzenia w dalszych częściach serii. Dzięki TNT w Sylwestra nadarzy się wyjątkowa okazja, aby jeszcze raz spędzić czas z tym niepokornym bohaterem! 31 grudnia TNT wyemituje maraton „Rocky za Rocky’m”.

 

Sylwestrowy cykl rozpocznie się pierwszym filmem z serii o amerykańskim bokserze, czyli „Rocky”. Na co dzień bohater pracuje fizycznie za niewielkie pieniądze i stara się zapewnić sobie normalne życie. Jego pasją jest boks, dlatego po godzinach spędza większość czasu w sali treningowej, bierze też udział w niszowych, słabo płatnych walkach. Los sprawia mu jednak prezent, który odmieni jego życie: dostaje zaproszenie do walki z legendarnym Apollo Creedem, najsłynniejszym amerykańskim sportowcem wagi ciężkiej. 

W sequelu „Rocky 2” bohater ma przed sobą kolejne życiowe wyzwania. Walka życia spowodowała, że musi mocno zatroszczyć się o swoje zdrowie. Jednak Apollo Creed zaczyna żądać okazji do rewanżu za poprzednią przegraną walkę. Choć Rocky robił wszystko, aby uniknąć kolejnego spotkania z Creedem, tym razem może nie odpuścić takiej okazji na poprawę swojego bytu.

Trzecia część sagi, czyli „Rocky 3”, pokazuje bohatera u szczytu sławy. Dzięki współpracy z trenerem Mickeyem Goldmillem, Balboa wielokrotnie zdobywa tytuł mistrza świata w boksie i pokonuje nawet najgroźniejszych przeciwników. Jednak pewnego razu trafia na Clubbera, który rani nie tylko w głównego przeciwnika, ale także uderza trenera Balboy. W wyniku komplikacji bokser traci tytuł mistrza świata. Na ratunek przyjdzie mu najmniej spodziewana osoba…

„Rocky 4” gwarantuje jeszcze więcej emocji, nie brakuje dramatycznych zwrotów akcji. Tym razem na horyzoncie pojawia się nowy, groźny przeciwnik – Ivan Drago z ZSRR. Początkowo Drago ma walczyć z Rocky’m, jednak zmierzyć się z nim chce Apollo Creed, którego kariera zaczęła wygasać i szuka okazji do powrotu. Niestety Creed źle oszacował swoje szanse i ogromny przeciwnik nie tylko pokonuje go, ale siłą ciosów doprowadza do śmierci. W tej tragicznej sytuacji Balboa decyduje się pomścić byłego rywala – wybiera się do ZSRR, aby pokonać potężnego Rosjanina na jego własnym podwórku.

„Rocky 5” rozpoczyna się powrotem bohatera z ZSRR. Choć wygrał z potężnym Drago, wraca z poważnym urazem i musi zapomnieć o walkach na ringu, jeśli chce zachować życie. Na domiar złego, parszywy księgowy dokonuje oszustwa finansowego, a Rocky pozostaje bez środków do życia. Szuka sposobu na stały zarobek i postanawia pójść w kroki Creeda: zatrudnia się w byłym klubie swojego trenera Mickey’a i sam zostaje trenerem. Pewnego dnia do klubu przychodzi młody i dobrze zapowiadający się bokser, Tommy Gunn. Wyrachowany menadżer George Washington Duke chce odebrać Rocky’emu ucznia, wyłącznie po to, aby na nim zarobić. Balboa będzie musiał dokonać trudnych wyborów moralnych.

Maraton zakończy szósty film z serii, „Rocky Balboa”, gdzie spotykamy bohatera w trudnym momencie jego życia. 50-letni Rocky przeżywa kryzys po śmierci ukochanej. Jest samotnym ojcem, wdowcem i zrezygnował z boksu na dobre. Prowadzi niewielką knajpę, nazwaną imieniem żony. Ma również spore kłopoty w komunikacji z synem. Niespodziewanie dostanie ofertę walki – nowy mistrz, Mason Dixon, wygrywa z każdym, kto stanie na jego drodze. Aby zabawić fanów boksu, znana telewizja tworzy wirtualną wersję walki, gdzie Mason przegrywa z Rocky’m. Wtedy nowy mistrz postanawia po raz kolejny wyzwać go do walki – bohater z pomocą innych będzie próbował odzyskać formę i wrócić na szczyt.  

Na sylwestrowy maraton „Rocky za Rocky’m”, TNT zaprasza w czwartek 31 grudnia od 15:35.

Plan emisji:

31.12, godz. 15:35 – „Rocky”

31.12, godz. 17:55 – „Rocky 2”

31.12, godz. 20:20 – „Rocky 3”

31.12, godz. 22:20 – „Rocky 4”

01.01, godz. 00:05 – „Rocky 5”

01.01, godz. 02:00 – „Rocky Balboa”

Czytany 245 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 27 grudzień 2020 14:15

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama