Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Artykuły

środa, 13 styczeń 2021 13:57

CANAL+ ogłasza finalistów 6. międzynarodowej edycji CANAL+ SERIES LAB

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

CANAL+ SERIES LAB. to program skierowany do scenarzystów, reżyserów i producentów kreatywnych zawodowo tworzących i rozwijających seriale telewizyjne.  Nabór do tegorocznej, międzynarodowej edycji rozpoczął się online 19 października i trwał do 16 listopada, a już dziś CANAL+ ma przyjemność ogłosić zwycięskie projekty, które przeszły do ścisłego finału, który rozpoczął się w poniedziałek 11 stycznia pierwszymi warsztatami.

 

Chwilę kazaliśmy czekać naszym uczestnikom, ale przyszło dużo ciekawych i różnych gatunkowo projektów od tych dotyczących polityki, przez wojenne, horrory, dokumenty, science fiction, komedie, czy dramaty. Potrzebowaliśmy czasu, aby wybrać te najlepsze. Cieszy nas też duży odzew z innych państw, w tym Francji, Czech, czy Wielkiej Brytanii. W sumie dostaliśmy 180 projektów – 110 z Polski oraz 70 zagranicznych. Teraz przyszedł czas, aby zacząć rozwijać wybrane przez nas projekty pod opieką uznanych producentów Leszka Bodzaka (producent m.in. serialu „Król”), Piotra i Łukasza Dzięciołów (producenci seriali „Kruk. Szepty słychać po zmroku” oraz „Klangor”) - tłumaczy Anna Różalska, dyrektor produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+.

Projekty, które wezmą udział w tegorocznej edycji to:

Licencja na cud (Polska)

Autor: Arkadiusz Antosz

 

Siostra Jane (Polska)

Autor: Marcin Lipowski

 

Gene Pool (Francja)

Autorzy: Laura Lambert & Blanche Bigot

 

The Guardian (Hungary)

Autor: Mihály Schwechtje

Partnerami 6. edycji są StudioCanal TV, M7 Group i Kino Świat. Program swoim patronatem objęła również Gildia Scenarzystów Polskich. Konsultantem 6. edycji jest Matthieu Darras, twórca i dyrektor programów developmentu filmowego takich jak: First Cut Lab, Pop Up Film Residence i Full Circle Lab. Wśród prowadzących znajdą się: producentki i konsultantki scenariuszowe Naomi Levari oraz Mmabatho Kau.

Czytany 425 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 styczeń 2021 14:04

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież