cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 25 styczeń 2021 10:48

Spotkanie z Jadwigą Jankowską-Cieślak i Dramatyczny od kulis

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W ostatnim tygodniu stycznia zapraszamy na wirtualne spotkania w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy: 25 stycznia o godz. 19.00 w ramach projektu „Mój Dramatyczny” rozmowa z Jadwigą Jankowską-Cieślak.

 

Emisja spotkania odbędzie się na kanale YouTube Teatru Dramatycznego. Link do nagrania zostanie umieszczony w repertuarze na stronie www.teatrdramatyczny.pl oraz w wydarzeniu: https://fb.me/e/13Bfybqre   i na tablicy naszego fanpage’a. Rozmowę prowadzi Wojciech Majcherek.

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania” zapraszamy na rozmowy z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności. Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną (https://youtu.be/LttZnEcsbUE), Magdaleną Zawadzką (https://youtu.be/sQQV5nC6dbk) i Małgorzatą Niemirską (https://youtu.be/04ynJ4T-1gI). Zapraszamy również do niedawno otwartego wirtualnego archiwum teatru: http://moj.teatrdramatyczny.pl/

W styczniu odbędzie się premiera dwóch ostatnich odcinków drugiej części cyklu „Dramatyczny od kulis”, która koncentruje się na ludziach pracujących w kulisach. Zazwyczaj dobrze ukryci, lecz zawsze na swoim miejscu!

22.01 o godz. 20:00 – Garderobiane: https://youtu.be/XnpDLgLAP44

29.01 o godz. 20:00 – Obsługa widowni: https://youtu.be/L0tAEWUX_OU

Przypominamy, że można już oglądać 6 odcinków, w którym przedstawiamy następujące osoby:

Inspicjent: https://youtu.be/TyuvSSsxVos

Suflerka: https://youtu.be/pjD944HS9FA

Oświetleniowcy: https://youtu.be/2kiN9cOOjxQ

Akustycy: https://youtu.be/jyK113vh_Ko

Rekwizytorzy: https://youtu.be/AMwQdNDkwO8

Charakteryzatorki: https://youtu.be/AwAcV4HT-E4

 

Zapraszamy również na naszą platformę VOD, na której można oglądać: „Tajny dziennik” M. Białoszewskiego w reż. W. Urbańskiego, „I że cię nie opuszczę” G. Watkinsa w reż. A. Figury oraz „Smutek i melancholia” B. Parka w reż. P. Waligórskiego. Dostęp poprzez stronę: https://online.teatrdramatyczny.pl/ . Informacja o kolejnych tytułach wkrótce.

 

Ponadto w niedzielne wieczory kontynuujemy cykl "Wiersz po indeks", w którym aktorzy i aktorki opowiadają o swojej drodze do szkoły teatralnej oraz czwartkowy cykl monologów. Wszystkie filmy znajdują się na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/TeatrDramatycznyWarszawa oraz kanale YouTube.

 

Serdecznie zapraszamy na spotkania z nami w sieci!

 

Zdjęcie w stopce pochodzi ze spektaklu „Elektra” w reż. Kazimierza Dejmka, z 1973 roku; z archiwum Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego oraz archiwum zdjęciowego Teatru Dramatycznego. Autor: M. Holzman.

Czytany 204 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 styczeń 2021 10:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama