cinema.pl Artykuły

środa, 27 styczeń 2021 15:07

Kolejny sukces filmu "Jak najdalej stąd"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Piotr Domalewski - laureat Paszportów Polityki za „Jak najdalej stąd”, filmu produkcji Akson Studio, wielokrotnie nagradzanego na festiwalach w Polsce i za granicą.

 

Nagrody dla filmu „Jak najdalej stąd”:

-34. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Braunschweig- Nagroda specjalna jury

-21. Festiwal Filmowy w Arras- Nagroda specjalna jury

-32. Festiwal Filmu Polskiego w Chicago- Nagroda Specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu

-30. Festiwal Filmowy w Cottbus-Nagroda Publiczności

-45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni- Nagroda za najlepszy scenariusz (Piotr Domalewski); Nagroda za najlepszy debiut aktorski (Zofia Stafiej); Nagroda za najlepszą muzykę (Hania Rani); Złoty Kangur- Nagroda australijskich dystrybutorów (Piotr Domalewski)

-51. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Indiach- Nagroda za najlepszą rolę żeńską (Zofia Stafiej)

-Paszport Polityki 2020 w kategorii Film- Piotr Domalewski

Praca z Piotrem to wielkie wyróżnienie. To wielki artysta, który inspiruje swoimi projektami i którego wrażliwość otwiera oczy widzów na ludzi przez kino zapomnianychJan Kwieciński Akson Studio, producent filmu "Jak najdalej stąd”.

O filmie:

Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski.

„Jak najdalej stąd” Piotra Domalewskiego, podobnie jak debiut reżysera, „Cicha noc”, to słodko-gorzka analiza poplątanych relacji rodzinnych.

Koproducenci filmu „Jak najdalej stąd” Akson Studio, MK1 Studios Productions, Telewizja Polska S.A, Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy i Mazowiecki Instytut Kultury, film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Już wkrótce na platformie Netflix będzie można oglądać kolejną produkcję Akson Studio w reżyserii Piotra Domalewskiego pod tytułem „Sexify”. 

Czytany 355 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 styczeń 2021 15:09

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama