cinema.pl Artykuły

środa, 10 luty 2021 14:14

"Tylko zwierzęta nie błądzą" - od 12 lutego ponownie w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Dystrybutor Aurora Films postanowił wprowadzić 12 lutego do kin film, który miał swoją premierę 6 listopada i gościł na ekranach tylko jeden dzień. "Tylko zwierzęta nie błądzą"  to nowy film Dominika Molla, który zebrał bardzo dobre recenzje oraz pozytywny odbiór widzów, dlatego dystrybutor ma nadzieję, że widzowie, którzy nie mieli okazji go jeszcze zobaczyć, chętnie wybiorą się do kin. 

 

"Tylko zwierzęta nie błądzą" to kino dla fanów kryminałów oraz miłośników filmowych puzzli. W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina: Denis Menochet ("Dzięki Bogu", "Bękarty wojny"), Damien Bonnard ('Nędznicy", "Dunkierka") oraz Valeria Bruni Tedeschi ("Zwariować ze szczęścia", "Isabelle i mężczyźni"). 

 

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięć osób zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji.   

Każda z postaci ma coś na sumieniu i najwyraźniej nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli.

Poświęcone poszczególnym postaciom rozdziały filmu pokazują tę samą historię z perspektywy innego bohatera. Każda z części obrazuje inny punkt widzenia na temat zaginięcia Evelyn. Stopniowo odkrywane są również zależności między bohaterami, z czasem kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować.  

Dystrybutorem filmu jest AURORA FILMS.

 

PRASA O FILMIE

"Usatysfakcjonowani będą widzowie, którzy lubią być zaskakiwani, jak i ci, którzy w kinie szukają dociekań na temat ludzkiej natury." - Newsweek Polska

*****

"To film utkany z niepewności, niewypowiedzianych pytań i wszechobecnego niepokoju – może niepozorny, ale niesłychanie ciekawy." - Film.org.pl 

*****

"Na tyle intrygujący, że pozostaniesz w niepewności aż do ostatniego momentu." - Hollywood Reporter

*****

"Ostry i fascynujący. Dominik Moll osiąga ten efekt, flirtując ze stylem znanym z „Rashomona”. -  Screen International

Czytany 352 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 luty 2021 15:07

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama