cinema.pl Artykuły

czwartek, 18 luty 2021 10:09

Duńskie kino ma twarz Madsa Mikkelsena

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W ubiegłym roku został Najlepszy Europejski Aktorem za rolę w „Na rauszu” Thomasa Vinterberga. Uwielbiają go fani blockbusterów i arthousu, gdyż Madsa można zobaczyć zarówno w rolach złoczyńców w bezlitosnych filmach Refna, surrealistycznych ekstrawagancjach jak „Mężczyźni i kurczaki”, jak i w produkcjach Disneya. Potrafi sprawić, że nawet najbardziej obłudny przestępca staje się wielowymiarowy i interesujący, dzięki staroświeckiemu urokowi, którym emanuje.

 

Od 19 do 21 lutego na Mojeekino: WEEKEND NA MADSA

Wojownik

Każdy kto choć raz widział w filmie Madsa Mikkelsena nie ma wątpliwości, że to typ stworzony do walki, do grania twardzieli. Ostre rysy twarzy, ostre stalowe spojrzenie, siła dynamitu ukryta w spokoju bijącym z całej jego postaci. Nie musi mówić nic, by przeciwnik wiedział z kim ma do czynienia. 

Nicholas Winding Refn powiedział kiedyś o nim: „Nie jesteśmy do siebie podobni, nie spotykamy się poza pracą, tak naprawdę wiele nas dzieli... Ale kiedy pracujemy, to tak jakbyśmy byli jedną osobą, i tak było od samego początku”

O naturze dobra zła opowiada surowo nakręcona „Valhalla. Mroczny wojownik” https://www.mojeekino.pl/vods/vod.976

Zwiastun: https://youtu.be/ydABbdCWuDM

 

Kochanek

Ależ on potrafi uwodzić w tańcu. Dla prawdziwych fanów nie jest to żadne odkrycie, bo Mad z wykształcenia jest tancerzem i gimnastykiem. I tak nie planując kariery aktorskiej został jednym z najlepszych aktorów na świecie!

Nominowany do Oscara - „Kochanek królowej” https://www.mojeekino.pl/vods/vod.975

To romans oparty na kanwie autentycznej historii miłosnego trójkąta pomiędzy duńskim królem Christianem VII, jego żoną Karoliną Hanowerską i nadwornym lekarzem Johann Struensee.

Zwiastun: https://youtu.be/AlC7b9BmTu4

 

Rozbitek

„Nie ma bardziej sugestywnego obrazu ludzkiej kruchości nic obraz kropeczki wędrującej po bezbrzeżnym, śnieżnym oceanie. Nie ma bardziej dobitnego obrazu wytrwałości, niż człowiek brnący w tumanach śniegu, targany podmuchami potężnej wichury” – powiedział Joe Penna reżyser filmu.

Wzrusza nas ogromnie postać w czerwonej puchowej kurtce na tle bezkresnej zimy grana przez Mikkelsena w filmie „Arktyka”, tym bardziej, im bardziej jego bohater próbuje przetrwać i pokonać obojętną na jego los naturę.

Słusznie uczynił twórca, którzy cały ciężar filmu złożył na barkach jednego aktora i pozwolił aby to Mikkelsen po raz kolejny zachwycił widzów doskonałym warsztatem aktorskim.

„Arktyka” https://www.mojeekino.pl/vods/vod.973

Zwiastun: https://youtu.be/UKjrPgFM-V8

Czytany 363 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 luty 2021 10:43

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama