cinema.pl Artykuły

piątek, 12 marzec 2021 13:07

"THE RIDE" POLSKĄ PROPOZYCJĄ NA 65. KONKURS EUROWIZJI W ROTTERDAMIE!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Rafał Brzozowski z piosenką „The Ride” będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji 2021. 

 

Utwór „The Ride” został napisany i skomponowany przez szwedzkich kompozytorów: nominowanego  do nagrody GRAMMY Joakima Övreniusa, Thomasa Karlssona, Clarę Rubensson, Johana Mauritzsona. Piosenki stworzone przez tych uznanych autorów zajmują czołowe miejsca na listach przebojów na całym świecie.

Dyrektorem artystycznym wideoklipu i występu scenicznego „The Ride” jest Mikołaj Dobrowolski, choreografię stworzył Agustin Egurrola, a wideo wyreżyserował Pascal Pawliszewszki.

 

RAFAŁ (Rafał Brzozowski) - jest piosenkarzem, prowadzącym show i jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobowości telewizyjnych w Polsce. W 2020 był jednym z prowadzących 18. Konkurs Eurowizji Junior. Oprócz miłości do muzyki, jego wielką pasją jest lotnictwo i sport (Rafał zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach). Rafał posiada Licencję Pilota Turystycznego, a obecnie jest w trakcie zdobywania licencji akrobacyjnej. 

 

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w hali Ahoy w Rotterdamie. Koncerty odbędą się w następującej kolejności:

 

półfinał nr 1 - 18 maja (wtorek), 

półfinał nr 2 - 20 maja (czwartek) 

koncert finałowy - 22 maja (sobota). 

 

Polska zaprezentuje się w drugim półfinale (czwartek, 20 maja) obok Austrii, Mołdawii, San Marino, Serbii, Islandii, Czech, Grecji, Estonii, Danii, Bułgarii, Szwajcarii, Finlandii, Litwy, Gruzji, Portugalii oraz Albanii. 

Organizatorem tegorocznej Eurowizji ponownie jest Holandia z uwagi na odwołanie zeszłorocznego konkursu w związku z pandemią koronawirusa. Ostatnim zwycięzcą Eurowizji jest Duncan Laurence z piosenką „Arcade”, który w 2019 roku w Tel Avivie wywalczył zwycięstwo dla Niderlandów. Hasło tegorocznego konkursu Eurowizji to „Open up”.

 

Czytany 294 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 marzec 2021 13:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama