cinema.pl Artykuły

środa, 24 marzec 2021 15:23

Pani Dalloway na VOD i spotkanie z Mają Komorowską

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Od najbliższej soboty, 27 marca, na platformie VOD Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy  będzie można oglądać „Panią Dalloway” Virginii Woolf w reżyserii Magdaleny Miklasz.

 

Jeden dzień z życia Klarysy Dalloway (Agnieszka Roszkowska) – kobiety targanej uczuciami i namiętnościami. Virginia Woolf (Anna Stela) odsłania to, co ukryte za fasadą ładu, harmonii i rodzinnego szczęścia. Postać pisarki zostaje wprowadzona do przedstawienia i to ona powołuje do życia inne osoby dramatu. Virginia prowokuje sytuacje między nimi, podpuszcza je, bawi się emocjami, ale jej ironiczne spojrzenie na ich wady, pełne jest czułości i poczucia humoru. Virginia próbuje znaleźć sens swojego życia poprzez zrozumienie tworzonych postaci.

"Spektakl przepełniony zmysłowością, refleksyjny, z elementami tajemniczej baśniowości pięknie oddaje zawiłości ludzkiego umysłu, ścieżek, którymi spaceruje nasza świadomość. Jak w gąszczu tego świata odnajdują się kobiety, przez lata dążące do niezależności i odrzucenia konwenansów? Czy jest w nim miejsce dla samotnych wędrowców, kreatorów marzeń i idealnych rzeczywistości? Może proza Virginii Woolf i spektakl oparty na jej powieści choć trochę pomoże w odpowiedzi na to pytanie" - pisał w recenzji przedstawienia Wiesław Kowalski (Teatr dla wszystkich).

Premiera odbyła się 26 lutego 2021 r. na Małej Scenie, a online "Pani Dalloway" będzie dostępna od najbliższej soboty 27 marca od godziny 19.00. Bilety w cenie 20 zł: https://online.teatrdramatyczny.pl/

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą VOD na powyższej stronie.

 

Natomiast ramach cyklu Mój Dramatyczny jest nam niezwykle miło zaprosić na spotkanie z Mają Komorowską - 29 marca o godz. 19.00.

Od 25 lat podziwiamy jej rolę Winnie w „Szczęśliwych dniach” Becketta w reżyserii Antoniego Libery. Była pamiętną Marią w „Wymazywaniu” Bernharda w inscenizacji Krystiana Lupy. Zagrała również w innych spektaklach tego reżysera w Teatrze Dramatycznym: „Niedokończonym utworze na aktora” i „Na szczytach panuje cisza”. O tych doświadczeniach, a także o ludziach, z którymi pracowała, opowie Maja Komorowska w cyklu Mój Dramatyczny. Rozmowę prowadzi Wojciech Majcherek.

Emisja spotkania odbędzie się 29 marca o godz. 19:00 na kanale YouTube Teatru Dramatycznego.

Link do nagrania https://youtu.be/xpfEzwqq-jw

Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/zG5HBBPZ

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania” zapraszamy na spotkania z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności. Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną i Magdaleną Zawadzką, Małgorzatą Niemirską, Jadwigą Jankowską-Cieślak i Maciejem Prusem.

Autorem poniższego zdjęcia jest Stefan Okołowicz.

Czytany 247 razy Ostatnio zmieniany środa, 24 marzec 2021 15:25

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama