cinema.pl Artykuły

wtorek, 06 kwiecień 2021 12:53

To już 200. odcinek „Przyjaciółek”! Jak to wszystko się zaczęło?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Dokładnie 6 września 2012 został wyemitowany pierwszy odcinek „Przyjaciółek.” To wtedy poznaliśmy Ingę, od której właśnie odszedł mąż, samotną bizneswoman Zuzę, zakochaną fryzjerkę Patrycję, która marzyła o założeniu rodziny oraz Ankę, niespełnioną zawodowo gospodynię domową. Miliony widzów od pierwszego sezonu pokochały bohaterki kreowane przez Małgorzatę Sochę, Anitę Sokołowską, Joannę Liszowską i Magdalenę Stużyńską-Brauer a każdy kolejny odcinek wywoływał ogromne emocje.

 

I tak jest do dziś! „Przyjaciółki” dostarczają zarówno wzruszeń, jak i powodów do uśmiechu. A ich historia tylko potwierdza, jak potężną moc ma kobieca przyjaźń! Już 8 kwietnia na antenie Polsatu obejrzymy 200. odcinek serialu! Przypomnijmy, jak to wszystko się zaczęło…

W pierwszym odcinku „Przyjaciółek” Inga, Zuza, Anka i Patrycja spotkały się po latach na zjeździe klasowym. To tam odżyły wspomnienia z dawnych czasów i odrodziła się przyjaźń, która wciąż trwa! Zobaczmy jeszcze raz słynną już scenę, która była początkiem tej pięknej historii!

- Dobrze pamiętam, jak kręciłyśmy odcinek pilotażowy, w którym nasze bohaterki spotykają się na zjeździe klasowym. Zdjęcia realizowano nad Zalewem Zegrzyńskim, był chłodny kwiecień, a my we cztery - zgodnie ze scenariuszem - w pewnym momencie musiałyśmy wskoczyć do wody. W szpilkach i eleganckich sukniach, pod które nie dało się założyć pianki! I to był taki nasz „chrzest bojowy", potem już było tylko lepiej...- wspomina Anita Sokołowska w rozmowie ze „Światem Seriali”.

- Ten projekt od początku mnie ekscytował, a nasze pierwsze spotkanie wypadło przesympatycznie – dodaje Joanna Liszowska.  

Od pierwszego spotkania na planie minęło już prawie 9 lat! W tym czasie zrealizowano 17 sezonów, a żeby obejrzeć wszystkie odcinki, potrzeba prawie 150 godzin!

- Często słyszymy, że kobiety umawiają się z koleżankami co czwartek, by razem oglądać nasze perypetie. Bywa też tak, że... to właśnie nas traktują jak swoje przyjaciółki! Myślę, że to jest najlepsza nagroda, jaką mogłyśmy sobie wymarzyć – podsumowuje Małgorzata Socha w wywiadzie dla „Świata Seriali”. 

- Niewątpliwie sukces bierze się stąd, że widzowie uwierzyli w nasze bohaterki. Mam wrażenie - nie tylko jako aktorka, także jako widz, że siłą każdego serialu są bohaterowie. I w dużej mierze od tego, czy ich polubimy i dostrzeżemy w nich ludzi z krwi i kości, zależy, czy się zaangażujemy w historię – dodaje Magdalena Stużyńska-Brauer.

Już w najbliższy czwartek, 8 kwietnia, o godz. 21:05 na antenie Polsatu zostanie wyemitowany jubileuszowy 200. odcinek „Przyjaciółek”. Co się w nim wydarzy? 

Zuza (Anita Sokołowska) całą swoją uwagę skupia na rozwiązywaniu problemów rozwojowych Krzysia (Aleksander Sułek). Po raz pierwszy to nie praca jest najważniejsza. Cały jej grafik jest dostosowany do licznych zajęć i terapii syna. Natomiast Inga (Małgorzata Socha) stara się, jak tylko może unikać kontaktu z Sajmonem (Jakub Sasak). Zablokowała jego numer w telefonie, nie chce chodzić z Marysią (Zofia Cybul) na akrobatykę. Liczy, że młody trener w końcu się zniechęci. Mężczyzna nie daje się tak łatwo zbyć, odwiedza Ingę w nail barze, gdzie wpada na jej przyjaciółki... Dziewczyny zachwycają się młodym i przystojnym mężczyzną, ale Inga nie przyznaje się, że go zna. Okłamuje przyjaciółki, że to przedstawiciel handlowy. Opiekun drugiego roku na Akademii odwiedza Pawła (Bartek Kasprzykowski) w jego gabinecie. W sugestywny sposób daje Pawłowi do zrozumienia, że powinien zrezygnować z wykładania. W przeciwnym razie może ucierpieć jego reputacja...Paweł oznajmia Ance (Magdalena Stużyńska-Brauer), że nie będzie kandydował na prodziekana. Po rozmowie z Elą (Elżbieta Jarosik) Patrycja (Joanna Liszowska) bije się z myślami - nie jest pewna czy dobrze zrobiła, zrywając z Arturem (Paweł Małaszyński)…

Czytany 400 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 06 kwiecień 2021 13:30

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama