cinema.pl Artykuły

środa, 21 kwiecień 2021 13:45

And the Oscar Goes to... na MOJEeKINO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Marzy o nim prawdopodobnie każdy pracujący w przemyśle filmowym. Stanowi nie tylko nagrodą, ale wręcz symbol kina.

 

Oscar! To prawdopodobnie najbardziej znana nagroda filmowa na świecie, wręczana co roku aktorom, reżyserom, producentom i pozostałym profesjonalistom z branży, którzy pracowali przy najlepszych filmach poprzedniego roku. Ceremonia rozdania Oscarów została zainaugurowana w 1929 roku, a transmisja z tego wydarzenia przyciąga obecnie ponad miliard widzów na całym świecie.

Już za kilka dni w nocy z 25 na 26 kwietnia poznamy tegorocznych zwycięzców, którzy otrzymają prestiżowe statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej. Filmy nominowano w 23 kategoriach.

Aby umilić Wam oczekiwanie na 93. Ceremonię wręczenia Złotego Rycerza zapraszamy do naszej Oscarowej listy.

Dziś polecamy nowy pakiet: AND THE OSCAR GOES TO…

Nominowany w 2016 roku w sześciu kategoriach: najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza muzyka oryginalna, najlepsze kostiumy, najlepsze zdjęcia.

CAROL https://www.mojeekino.pl/vods/vod.839

Cate Blanchett i Rooney Mara stworzyły znakomite kreacje aktorskie w tym imponującym filmie o miłości. Nawet jeśli widz ma duże oczekiwania, wciąż może nie być przygotowany na wrażenie, jakie zrobi na nim „Carol”, doskonale opowiedziana i wzruszająca historia miłosna, która zagląda we wszystkie zakamarki duszy swoich bohaterek i czyni to niezwykle inteligentnie, niewiarygodnie stylowo i z mistrzowskim, a jednocześnie przyjaznym widzowi filmowym wyczuciem.

Zwiastun: https://youtu.be/eWul6dMj9ik

Tak, to przepiękna rzecz i naszym zdaniem ten film zasługuję na wszystkie nagrody świata. Tutaj nominacja do Oscara w 2009 roku za kostiumy dla Janet Patterson. 

JAŚNIEJSZA OD GWIAZD https://www.mojeekino.pl/vods/vod.767

Unika hollywoodzkiej sztampy, nie próbuje też rekonstruować konwencji. Pozwala widzowi dać się ponieść porywającej miłości pary głównych bohaterów. Każe płakać i wpadać w zachwyt. Każe się śmiać i rozpaczać. Zachwyca formą, ale wypełnia ją czystą emocją, której po prostu nie sposób się oprzeć. @całeżyciewkinie

Zwiastun: https://youtu.be/rhsefQ_ju48

Nominowany w kategorii najlepsza charakteryzacja i fryzury. 

GRANICA https://www.mojeekino.pl/vods/vod.90

Ma jednak "Granica" w sobie coś takiego, że trudno przejść obok niej obojętnie - to film zarówno odważny, jak i pełen dwuznacznych przesłań, w dodatku nierzadko takich, których interpretacja będzie zależała od naszej wrażliwości, charakteru i doświadczenia życiowego. @Głos Kultury

Zwiastun: https://youtu.be/f7B_TAKOJvE


Nominacja dla legendy meksykańskiej kinematografii Rodrigo Prieto za  najlepszych zdjęć w 2016 roku
 

MILCZENIE https://www.mojeekino.pl/vods/vod.978

Film natychmiast wywołuje przemyślane dyskusje, dostarczając wyważonej, bogatej wizualnie, emocjonalnie poruszającej podróży, po której trudno się otrząsnąć.

Zwiastun: https://youtu.be/WIBWYjYE2_o

Czytany 167 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 kwiecień 2021 13:52

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama