cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 10 maj 2021 14:06

Nowy film Gabriela Muccino, reżysera hollywoodzkich przebojów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

"Najlepsze lata" to nakręcona z rozmachem opowieść o wieloletniej przyjaźni i miłości na tle najnowszej historii Włoch. Film wyreżyserował Gabriele Muccino, znany z takich hollywoodzkich przebojów jak „W pogoni za szczęściem”, „Siedem dusz” czy „Ojcowie i córki”. W rolach głównych wystąpiła czołówka włoskich aktorów, m.in. Micaela Ramazzotti oraz Pierfrancesco Favino. 

 

W KINACH OD 18 CZERWCA 2021  

Od niewinnej młodości aż po blaski i cienie dorosłego życia. Od idealizmu po rozczarowania oraz frustracje. W nowym filmie ceniony włoski reżyser i scenarzysta Gabriele Muccino towarzyszy swoim bohaterom przez czterdzieści lat. Obrazuje ich losy, a tłem czyni pełną politycznychzawirowań najnowszą historię swojego kraju.  

Mający hollywoodzkie doświadczenie Gabriele Muccino z imponującym narracyjnym rozmachem wplata indywidualne historie „poszarpanych” przez życie bohaterów w większą całość, jaką jest najnowsza historia Włoch. Sentyment miesza się tu z żywymi emocjami, nie tylko za sprawą wyrazistych zdjęć czy klimatycznej muzyki, ale i charyzmatycznych ról czołówki włoskich aktorów.          

Paola, Giulia i Riccardo poznajemy na początku lat 80., podczas gwałtownych zamieszek ulicznych, jakie rozegrały się w Rzymie. Trio zbuntowanych nastolatków wkrótce uzupełnia piękna dziewczyna imieniem Gemma, która wprowadza w ich wzajemne relacje trochę zamieszania. Dla każdego z czwórki bohaterów życie zgotowało inny scenariusz, weryfikując, nierzadko brutalnie, ich nastoletnie fantazje czy idee. Jednak nawet to nie stanie na przeszkodzie w próbie odbudowy młodzieńczej przyjaźni.      

BIOGRAM REŻYSERA

Gabriele Muccino – ceniony włoski reżyser, scenarzysta i producent. Urodził się w 1967 roku w Rzymie, pochodzi z artystycznej rodziny. Porzucił studia filologiczne na rzecz kina i terminowania w rzymskim Centro Sperimentale di Cinematografica. Rozpoczynał od krótkich metraży pokazywanych na antenie włoskiej telewizji Rai Uno. W pełnym metrażu zadebiutował w 1998 roku filmem „Ecce facto”, ale prawdziwym przełomem okazał się jego trzeci film. Nakręcony w 2001 roku „Ostatni pocałunek” przyniósł mu nagrodę publiczności na Sundance Film Festival i międzynarodową rozpoznawalność, która zaowocowała zainteresowaniem ze strony Hollywoodu. Czego dowodem „W pogoni za szczęściem” (2006) czy „Siedem dusz” (2008), oba z Willem Smithem w roli głównej. Muccino kontynuował kręcenie filmów za oceanem, współpracując z takimi gwiazdami, jak Russell Crowe, Uma Thurman czy Gerard Butler. Wraca też do swoich włoskich korzeni za sprawą takich produkcji jak „Nadeszło lato” (2016) czy „Najlepsze lata” (2020).   

 

Filmografia:

2020 Najlepsze lata / Gli anni più belli

2020 Calabria, terra mia (kr.m.)

2018 W domu wszystko ok. / A casa tutti bene

2018 Vasco e Viola (kr.m.)

2016 Nadeszło lato / L’estate addosso

2015 Ojcowie i córki / Fathers and Daughters 

2012 Trener bardzo osobisty / Playing for Keeps

2010 Baciami ancora

2010 Senza tempo (kr.m.)

2008 Siedem dusz / Seven Pounds

2007 Heartango (kr.m.)

2007 Viva Laughlin (serial TV – jeden odcinek) 

2007 Nera (kr.m.)

2006 W pogoni za szczęściem / The Pursuit of Happyness

2006 Kogo tu szukacie? / Chi siete venuti a cercare? (TV dok.)

2004 Giovani talenti italiani (segment: 14 agosto)

2003 Pamiętaj mnie / Ricordati di me

2001 Ostatni pocałunek / L’ultimo bacio

1999 Na zawsze ty / Come te nessuno mai

1999 Gli amici di Sara (TV dok.)

1998 Ecco fatto

1996 Intolerance (segment: Max suona il piano)

Czytany 222 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 maj 2021 14:10

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama