cinema.pl Artykuły

sobota, 29 maj 2021 12:35

Produkcje TVP nominowane do nagród Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego w Szanghaju

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Serial Telewizji Polskiej „Ludzie i bogowie” w reżyserii Bodo Koxa i film dokumentalny „Agonia” w reżyserii Tomasza Knittela zostały nominowane do nagrody głównej Magnolia (Magnolia Award) na międzynarodowym festiwalu Shanghai TV Festival (STVF), poświęconym w całości produkcjom telewizyjnym.

 Serial „Ludzie i Bogowie”, nominowany w kategorii Serial zagraniczny, przedstawia wydarzenia związane z działalnością oddziału podziemia zbrojnego Armii Krajowej w czasie II wojny światowej w Warszawie. Inspiracją dla twórców serialu była powołana w 1941 roku słynna jednostka kontrwywiadu, której jednym z głównych zadań było eliminowanie osób skazanych przez sądy podziemne. Serial został wyreżyserowany przez Bodo Koxa, autorami scenariusza są Wenanty Nosul i Krzysztof Węglarz, a zdjęć Arkadiusz Tomiak i Filip Marcickiewicz. Do głównej nagrody festiwalu są też nominowane produkcje z USA („This is us”), Wielkiej Brytanii („Your honor”) i Włoch („Leonardo”).

Dokument „Agonia” ma szansę na nagrodę Magnolia w kategorii Film dokumentalny. To nastrojowa podróż w świat muzyki tradycyjnej, w którą zabiera widzów Adam Strug. Obraz opowiada o przemijaniu muzyki przekazywanej drogą ustną i odchodzeniu jej ostatnich reprezentantów urodzonych przed pierwszą i drugą wojną światową. „Agonia” to historia o kulturze ludowej różnych regionów i muzycznych tradycjach Polski oraz przemianach kulturowych i socjologicznych, które uformowały naszą obecną muzykalność i tożsamość. Film wyreżyserował Tomasz Knittel na podstawie scenariusza Adama Struga, autorem zdjęć jest Nicolas Villegas.

Shanghai TV Festival (STVF) istnieje od 1986 roku. Jest pierwszym i najstarszym festiwalem telewizyjnym Azji Wschodniej, w całości poświęconym sztuce telewizyjnej. 27. edycja wydarzenia odbędzie się w dniach od 6 do 10 czerwca 2021 roku.

Czytany 178 razy Ostatnio zmieniany sobota, 29 maj 2021 12:38

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama