cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 07 czerwiec 2021 14:42

„Na rauszu” w kinach od 11 czerwca!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Na rauszu” opowiada o grupie przyjaciół - nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się że będzie miał bardzo rożne skutki dla każdego z nich.

 

Vinterberg do projektu zaprosił większą część swojego zespołu z filmu „Polowanie”, z Madsem Mikkelsenem na czele. W obsadzie znaleźli się również Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe i Susse Woldem. Obok Vinterberga scenarzystą filmu jest Tobias Lindholm („Polowanie”, „The Investigation”). Zdjęcia realizowano w Kopenhadze, północnej Zelandii i Västra Gotäland w Szwecji.

„Na rauszu” zdobyło w tym roku Oscara dla Najlepszego Filmu Międzynarodowego. Thomas Vinterberg nominowany był do Oscara za reżyserię.

„Na rauszu” rozbiło tegoroczny bank Europejskich Nagród Filmowych (4 statuetki), film otrzymał również BAFTĘ i Cezara dla Najlepszego Filmu Zagranicznego.

W tej samej kategorii nominowany był do Złotego Globu.

Film znalazł się w tegorocznej oficjalnej selekcji najważniejszych światowych festiwali – 73. MFF w Cannes, 45. MFF w Toronto oraz 68. MFF w San Sebastian.

W San Sebastian obsada filmu - Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang i Lars Ranthe - otrzymała Nagrodę Srebrnej Muszli dla Najlepszego Aktora.

Czytany 202 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 czerwiec 2021 14:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama