cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 28 czerwiec 2021 10:22

„Animal” w reżyserii Cyrila Diona w oficjalnej selekcji MFF Cannes!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Z radością informujemy, że film „Animal” będzie miał światową premierę w Cannes! To drugi, obok „Bigger Than Us”, ekologiczny dokument dystrybuowany przez Best Film, wybrany do oficjalnej selekcji MFF Cannes. Oba filmy prezentowane będą w specjalnej sekcji Kino dla klimatu (Cinema for the climate).

 

O dacie premiery poinformujemy wkrótce.

„Animal” w reżyserii Cyrlia Diona skupia się na Belli i Vipulanie – dwójce nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt. Ich działaniom towarzyszy Jane Goodall, znana na całym świecie prymatolog, zajmująca się badaniami nad szympansami.

W obliczu zagrożenia, które naukowcy określają jako „szóste masowe wymieranie” – w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na Ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających, Jane, Bella i Vipulan zabiorą nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję.

Nasi bohaterowie wyruszają w podróż, aby spotkać się z niesamowitymi ludźmi, którzy podejmują konkretne działania w celu ochrony lub przywrócenia gatunków zwierząt. Będą przyglądali się wielu inspirującym inicjatywom, począwszy od działań lokalnych, aż po ambitne projekty na dużą skalę.

 

Sekcja Kino dla klimatu.

W roku 2021 ochrona środowiska jest jednym z centralnych tematów festiwalu w Cannes,

co ma swoje odzwierciedlenie w doborze filmów prezentowanych w ramach oficjalnej selekcji. Aby dać światu znać o swoim zaangażowaniu, organizatorzy 74. Festiwalu

w Cannes zaprezentują selekcję filmów poświęconych środowisku.

Widzowie na Croisette będą mieli okazję obejrzeć jeden film fabularny oraz sześć dokumentów - w tym światowe premiery „Animal” i „Bigger Than Us”.

W roku 2021 zwiększanie świadomości ekologicznej oraz ochrona naszej planety będą miały swoje miejsce na srebrnym ekranie.

Czytany 260 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 czerwiec 2021 10:24

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama