cinema.pl Artykuły

wtorek, 29 czerwiec 2021 17:48

Nowy serial dokumentalny HBO o surfingu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Serial dokumentalny HBO 30-metrowa fala podąża za pionierem surfingu Garrettem McNamarą, który po swoich dokonaniach w Nazaré w Portugalii wyniósł swój sport na wyżyny. Pomógł też  przekształcić tę małą wioskę rybacką w czołowe na świecie miejsce do surfowania. Premiera produkcji odbędzie się 19 lipca w HBO GO.

 

Sześcioczęściowy serial dokumentalny HBO 30-metrowa przybliża działalność pioniera surfingu Garretta McNamary. Jego wyprawa do Nazaré w Portugalii, w nadziei na zdobycie 30 metrowej fali, pozwoliła surfingowi wejść na zupełnie nowy poziom. McNamara razem z mieszkańcami tej małej wioski rybackiej, pomógł przekształcić ją w rozpoznawalne na całym świecie miejsce do surfowania na dużych falach. 

Dokument jest inspirującą historią grupy ludzi, którzy dążą do zdobycia nowych wysokości, nowych miast i całkowicie oddają się spotowi, dzięki czemu mają szansę na spełnienie swojego pozornie nierealnego marzenia. Twórcom produkcji udało się uchwycić wspólnego ducha i niezwykłą pasję podzielaną przez McNamarę i surferów z całego świata, którzy nie zważając na niebezpieczeństwo – w tym poważne obrażenia, które potrafią wywrócić życie do góry nogami – nie ustają w pogoni za swoim niedoścignionym celem.  

Serial 30-metrowa fala wyprodukowany został przez Topic Studios, Library Films oraz Amplify Pictures. Za reżyserię odpowiada wielokrotnie wyróżniany Chris Smith. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią zdobywca nagrody Emmy i Złotego Globu Joe Lewis, Chris Smith, Maria Zuckerman, Ryan Heller oraz Michael Bloom. 

Premiera nowego serialu dokumentalnego HBO 30-metrowa fala (100 Foot Wave) odbędzie 19 lipca w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwszy odcinek produkcji. Kolejne, dodawane będą co tydzień w poniedziałki. Serial liczy 6 odcinków. 

Trailer: 

 

Czytany 272 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 czerwiec 2021 17:52

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama