cinema.pl Artykuły

niedziela, 04 lipiec 2021 20:33

LOKAL ZAMKNIĘTY w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Od kilku miesięcy słowo „pandemia” nie schodzi z ust całego świata - wpisane w wyszukiwarkę google pokazuje ponad 421 mln wyników! Temat stał się także inspiracją dla Krzysztofa Jankowskiego, którego „Lokal zamknięty” wchodzi dziś na ekrany. Jankowski, który ma na swoim koncie uznane produkcje: „Kemping” z Krzysztofem Globiszem i „Pokój” na podstawie opowiadania Stanisława Lema z Wojciechem Solarzem, postanowił podejść do sprawy z dystansem.

 

Na warsztat wziął prawdziwą historię, która wydarzyła się w Lombardii – z powodu pandemii na 10 dni zamknięto agencję towarzyską. Lockdown objął zarówno pracujące tam panie, jak i klientów. Do swojego filmu Jankowski dodał skok na kasę i cały arsenał ludzkich typów, z których można się pośmiać, ale i nie da się nie lubić. Na ekranie Mateusz Damięcki, Janusz Chabior, Wojciech Solarz, Emma Giegżno i inni. „Lokal zamknięty” to także świetna propozycja dla tych, którzy mają dość upałów - zapraszamy do klimatyzowanych sal kinowych:)

Kto to słyszał? Zaraza w domu miłości! Pandemiczna historia z przymrużeniem oka i komedia jakiej jeszcze nie było. W obsadzie filmu znaleźli się: Mateusz Damięcki, Janusz Chabior, Paweł Koślik, Eryk Kulm Jr, Emma Giegżno, Magdalena Kaczmarek oraz Wojciech Solarz.

Bart (Eryk Kulm Jr) i Nerd (Paweł Koślik) mają świetny plan. Chcą włamać się do mieszkania skorumpowanego Polityka (Janusz Chabior), który ukrywa kasę z łapówek w lodówce. Dużą kasę! Droga do celu wiedzie przez agencję towarzyską, więc panowie będą musieli użyć podstępu, żeby zrealizować swój plan. Na ich drodze pojawiają się jednak nieoczekiwane przeciwności. A to w lokalu zjawia się stały klient – Policjant (Mateusz Damięcki), a to Sutener, żądający zapłaty. Co gorsza, nieugięty Pracownik Sanepidu zamyka agencję na 10 dni, wraz z wszystkimi obecnymi w niej klientami. Łatwy i prosty plan zaczyna się coraz bardziej komplikować. Chętnych do kasy jest coraz więcej. Czy ten skok na forsę może zakończyć się happy endem?

LOKAL ZAMKNIĘTY – w kinach od 2 lipca

Gatunek: komedia

Produkcja: Polska 2021

Reżyseria i scenariusz: Krzysztof Jankowski („Kemping”, „Pokój”)

Obsada: Mateusz Damięcki („Furioza”, Miłość jest wszystkim”), Janusz Chabior („Listy do M. 4”, „Underdog”), Paweł Koślik („Polityka”, „Zabawa, zabawa”), Eryk Kulm Jr („Mowa ptaków”), Emma Giegżno („Underdog”), Magdalena Kaczmarek („Bogowie”), Wojciech Solarz (Jak zostać gwiazdą”, „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”)

Produkcja: Egomovies

Zwiastun:

Czytany 289 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 04 lipiec 2021 20:36

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama