cinema.pl Artykuły

wtorek, 20 lipiec 2021 10:15

Inwestycyjny dopalacz dla kultury

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już dziś masz szansę zostać współproducentem filmu Król dopalaczy z Tomkiem Włosokiem w roli głównej! Król dopalaczy to mocna, trzymająca w napięciu historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opowiadająca o powstaniu i upadku imperium “legalnych narkotyków”, czyli dopalaczy. W porywający sposób opowiada o sprawach uniwersalnych – dążeniu do sukcesu, wielkiej miłości, uwikłaniu oraz mierzeniu się z konsekwencjami własnych decyzji. Stań się częścią projektu od samego początku i wspólnie opowiedzmy historię Króla dopalaczy!

 Cel emisji

Chcemy zrobić wyjątkowy film, który poza walorami artystycznymi będzie miał również dużą wartość społeczną oraz potencjał komercyjny. Dzięki trwającym od kilku lat przygotowaniom Król dopalaczy ma już świetny scenariusz, jednego z najlepszych w Polsce dystrybutorów, wielu silnych partnerów z branży oraz pozyskane 50% budżetu na jego realizację. Projekt jest przemyślany w najdrobniejszych szczegółach i spełnia wszelkie warunki, aby osiągnąć sukces komercyjny.

Wciągająca historia, którą chcesz zobaczyć

Król dopalaczy to historia rodem z gangsterskiego podziemia, która dzieje się w granicach prawa. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film przedstawia losy spektakularnej kariery założyciela imperium dopalaczy oraz jego widowiskowego upadku. Opowiada o sprawach uniwersalnych – dążeniu do sukcesu, wielkiej miłości, uwikłaniu oraz mierzeniu się z konsekwencjami własnych decyzji – w  formie kryminalnego thrillera psychologicznego, który jest jednym z najchętniej oglądanych gatunków filmowych. Wyróżniają ten film także mocne role kobiecie.

Gwiazdorska obsada, w roli głównej Tomasz Włosok

Gwiazdorska obsada stanowi gwarancję najwyższej jakości filmu oraz przyciągnie przed ekrany wielu swoich fanów. W tytułowej roli wystąpi gwiazda młodego pokolenia aktorów Tomasz Włosok. W pozostałych rolach wystąpią m.in. Weronika Rosati, Łukasz Simlat, Agnieszka Grochowska, Maciej Musiałowski oraz Ewa Wencel. Za dobór obsady filmu odpowiada jedna z najlepszych w Polsce reżyserek castingu Nadia Lebik. 

 fot. Łukasz Saturczak

TOMASZ WŁOSOK Jeden z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia. Laureat nagrody za najlepszą drugoplanową rolę męską 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę Waldena w filmie Macieja Kawulskiego Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa. Aktor ma na koncie kilkadziesiąt ról w filmach, serialach oraz w teatrze. Zagrał m.in. w filmach Powidoki (reż. A. Wajda), Underdog (reż. M. Kawulski), Polot (reż. M. Wnuk), Jestem mordercą (reż. M. Pieprzyca). Sympatię publiczności zdobył w takich produkcjach, jak 1983 / Netflix Agnieszki Holland, Wojenne dziewczyny Michała Rogalskiego czy Kruk. Szepty słychać po zmroku / Canal+ Macieja Pieprzycy. Na premiery czekają m.in. film Piosenki o miłości Tomasza Habowskiego oraz serial Warszawianka / HBO w reżyserii Jacka Borcucha.

 

WERONIKA ROSATI Wspaniała aktorka o międzynarodowej sławie. W Polsce grała u takich reżyserów, jak Krzysztof Zanussi (Obce ciało), Agnieszka Holland (nominowany do Oscara W ciemności), czy Małgorzata Szumowska (Śniegu już nigdy nie będzie – polski kandydat do Oscara 2021). Jest najbardziej znana z takich filmów jak kultowy Pitbull (reż. P. Vega) czy Obława (reż. M. Krzyształowicz) oraz seriali Pitbull, M jak Miłość, Czas honoru oraz Kryminalni. W Stanach Zjednoczonych grała u najwybitniejszych reżyserów i u boku najlepszych aktorów i aktorek m.in. w produkcji Michaela Manna Luck (z Dustinem Hoffmanem), w filmach Bullet to the head (reż. W. Hill; z Sylvestrem Stallone), The Iceman (reż. A. Vromen, z Michaelem Shannonem i Winoną Ryder), Last Vegas (reż. J. Turteltaub, z Michaelem Douglasem, Robertem de Niro i Morganem Freemanem), USS Indianapolis: Men of courage (reż. M. Van Peebles, z Nicolasem Cagem) oraz u Davida Lyncha w Inland Empire. Wystąpiła również w serialach True detective, Supernatural, NCIS: Berlin, Rosemary’s baby (reż. A. Holland). Niedawno skończyły się zdjęcia do NCIS: Los Angeles z jej udziałem.

 

ŁUKASZ SIMLAT Wielokrotnie nagradzany i niezwykle wszechstronny aktor. Wystąpił w ponad 150 filmach, serialach oraz spektaklach teatralnych. Do najbardziej znanych filmów z jego udziałem należą: Boże ciało (reż. J. Komasa) – kandydat do Oscara 2020, (Nie)znajomi (reż. T. Śliwa), Kamerdyner (reż. F. Bajon), Drogówka (reż. W. Smarzowski), 7 uczuć (reż. M.Koterski). Laureat Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł (2020) za najlepszą rolę drugoplanową w filmie Boże Ciało. Dwukrotny laureat Złotego Szczeniaka za najlepsze role drugoplanowe (Fuga, reż. A. Smoczyńska; Żelazny most, reż. M. Jordan-Młodzianowska). Dwukrotny laureat nagrody za najlepszą rolę drugoplanową podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Zjednoczone Stany Miłości, reż. T. Wasilewski; Amok, reż. K. Adamik). W 2020 roku zagrał jedną z głównych ról w filmie Śniegu już nigdy nie będzie (reż. M. Szumowska), który jest polskim kandydatem do Oscara 2021.

 

 

Doświadczeni twórcy i producenci

 

PAT HOWL – reżyser i współscenarzysta filmu Król Dopalaczy

Członek Zarządu Król Dopalaczy Film S.A.  Utalentowany reżyser młodego pokolenia. Jego filmy Go Fish! (2016) oraz Off the hook / Tamtej nocy (2018) były pokazywane na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. na Festiwalu w Cannes, oraz zdobyły liczne nagrody, m.in. I Nagroda na Open Eyes Film Festival, Niemcy (2018), I Nagroda na Ann Arbor Polish Film Festival USA (2018), Nagroda Publiczności na Festival Alcine, Hiszpania (2018), Nagroda Publiczności na European Short Film festival of Nice (2018), czy Nagroda Publiczności na Festiwalu Filmowym Nowe kino – Nowy Sącz (2018). Reżyser II unitu przy filmie Broad Peak (reż. L. Dawid) oraz serialu W głębi lasu (reż. L. Dawid & B. Konopka) dla Netflix. Absolwent Reżyserii Filmowej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA), psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS oraz programów Script i Studio Prób w Wajda School (Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy).

 

DR KATARZYNA SAMSON – producentka i współscenarzystka filmu Król Dopalaczy

Prezes Zarządu Król Dopalaczy Film S.A. Niezależna producentka filmowa. We współpracy z Patem Howlem wyprodukowała wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmy Go Fish! (2016) oraz Off the hook / Tamtej nocy (2018) oraz liczne krótkie formy filmowe, jak reklamy oraz teledyski. Doświadczenie w prowadzeniu dużych projektów zdobyła podczas pracy przy projektach Komisji Europejskiej w najbardziej innowacyjnych programach europejskich Future and Emerging Technologies, projektach Narodowego Centrum Nauki oraz projektach biznesowych finansowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Przez wiele lat wykładowczyni na Uniwersytecie Warszawskim, badaczka na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz współpracowniczka Santa Fe Institute w Stanach Zjednoczonych. Absolwentka Produkcji Filmowej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA) oraz doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologia.

 fot. Marta Kacprzak

HANIA RANI – autorka muzyki Pianistka, kompozytorka i wokalistka. Tworzy autorską muzykę, która przekracza granice podziału na gatunki i style. Na swoim koncie ma dwie solowe płyty Esja (2019) i Home (2020), wydane przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records. Laureatka 4 nagród Fryderyk (2020) w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku, Alternatywny Album Roku, Kompozytor Roku oraz Najlepsze Nowe Wykonanie (w duecie z Melą Koteluk) oraz nagrodę za muzykę do filmu Jak najdalej Stąd (reż. P. Domalewski) na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni (2020). Otrzymała nominację do Paszportów Polityki (2019), tytuł Odkrycia roku Bestsellerów Empiku (2020) oraz nagrodę Gazety Wyborczej Sanki (2019). Do 2019 współtwórczyni zespołu tęskno, którego płytę Mi uhonorowano nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego oraz wybrano Płytą Roku Radiowego Domu Kultury (Trójka Polskie Radio). Autorka muzyki do filmów xABo: Ksiądz Boniecki (reż. A. Potoczek), Jak najdalej stąd (reż. P. Domalewski) oraz filmów krótkometrażowych dla HBO Polska (reż. J. Matuszyski) i Miu Miu (reż. M. Szumowska). W 2021 roku nominowana do 3 Fryderyków (Kompozytor Roku, Producent Muzyczny, Album Roku) oraz do Polskich Nagród Filmowych Orły za muzykę do filmu Jak najdalej stąd.

 

Skuteczny dystrybutor

Skuteczna dystrybucja to kluczowy składnik sukcesu filmu. Spółka Król Dopalaczy Film S.A. ma podpisaną umowę dystrybucyjną na wszystkie pola eksploatacji filmu, zarówno w Polsce jak i za granicą. Next Film to wiodący polski dystrybutor, który dostrzegł potencjał komercyjny projektu i zaangażował się w niego także w charakterze koproducenta. 

 

NEXT FILM – dystrybutor / koproducent Next Film specjalizuje się w promocji i dystrybucji polskich produkcji od 2012 roku. Jest członkiem grupy medialnej Agora S.A., posiadającej 30 marek w prasie, internecie, radiu i reklamie oraz największą w Polsce sieć ponad 50 kin Helios. Next Film wprowadziła na ekrany kin kilkadziesiąt tytułów, w tym najgłośniejsze tytuły ostatnich lat: 365 dni (reż. B. Białowąs & T. Mandes), Bogowie (reż. Ł. Palkowski), Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej (reż. M. Sadowska), Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (reż. M. Kawulski), Drogówka (reż. W. Smarzowski), Miszmasz czyli Kogel Mogel 3 (reż. K. Piwowarski).

 

 

Silni partnerzy z branży

 

HELIOGRAF – koproducent Heliograf Rental House to jedna z największych niezależnych firm z branży techniki filmowej. Od 31 lat specjalizuje się w wypożyczaniu sprzętu oświetleniowego i kamerowego. Heliograf nieustannie inwestuje w najlepszych ludzi i sprzęt, aby umożliwić realizację zdjęć na najwyższym światowym poziomie. Współpracuje z wiodącymi producentami sprzętu, takimi jak Arri, Red, Sony, Dedolight, Kino Flo, Mole-Richardson i wiele innych. W ostatnim czasie firma pracowała między innymi na planach filmów: Sweat (Srebrne Lwy oraz Nagroda za Najlepszą Reżyserię i za Najlepsze Zdjęcia na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2020), Eastern (Festiwal Młodzi i Film 2019 – Nagroda Dziennikarzy), Śniegu już nigdy nie będzie (polski kandydat do Oscara 2021) oraz seriali Król (dla Canal+), Archiwista (dla TVP) czy Chyłka (dla TVN). W ramach programu Helio Assist firma wspiera młodych autorów zdjęć ułatwiając im pierwsze samodzielne kroki w branży.

 

COLOROFFON – koproducent ColorOffOn to studio zajmujące się postprodukcja filmową, reklamową i telewizyjną, istniejące na rynku od 2015 roku. Studio obsługuje procesy postprodukcyjne na każdym ich etapie – od preprodukcji, konceptowania, obsługi planu filmowego, przez digitalizację plików kamerowych, montaż, efekty specjalne, animację 3D, 2D oraz korekcję barwną (własne kino), po zaawansowany online, dystrybucję, pliki emisyjne oraz mastery. W reklamowym portfolio firmy znajdują się m.in.: Porsche, Okocim, Wedel, Żabka, Agata Meble, Selgros, mBank, Kaufland, Orange, czy Ikea. Studio zajmuje się także postprodukcją filmów fabularnych, dokumentalnych i seriali. Jest koproducentem i wykonawcą animacji oraz efektów specjalnych do filmu Sala samobójców. Hejter w reżyserii Jana Komasy. W portfolio fabularnym firma ma również takie projekty jak Najmro. Kocha. Lubi. Szanuje., W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt, Kamerdyner, Krew Boga czy wielokrotnie nagradzana Cicha Noc.

 

UCHOSTUDIO – koproducent Uchostudio powstało w 2007 roku i specjalizuje się w postprodukcji dźwięku do filmów fabularnych, dokumentalnych, programów telewizyjnych i reklam. Stworzyło warstwę dźwiękową licznych filmów nagradzanych na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. Zabij to i wyjedź z tego miasta (reż. M. Wilczyński), Wall of shadows (reż. E. Kubarska), Efekt domina (reż. P. Rosołowski i E. Niewiera), czy nominowany do Oscara Królik po Berlińsku (reż. B. Konopka). Jest laureatem nagrody za udźwiękowienie filmu Bajka na niespokojny sen (reż. N. Wierzbowska) na Koszalińskim festiwalu debiutów filmowych Młodzi i film oraz za najlepszy dźwięk w filmie Zabij to i wyjedź z tego miasta (reż. M. Wilczyński) na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

Szerokie grono odbiorców

Król dopalaczy to film dostarczający zarówno rozrywki, jak i tematów do rozmowy czy zastanowienia się. To historia dobra na randkę, do obejrzenia ze znajomymi, a także w pojedynkę. Grono potencjalnych widzów Króla dopalaczy jest niezwykle szerokie – od młodzieży, poprzez osoby które w czasie dopalaczowego boomu same były nastolatkami oraz rodziców, po innych, zainteresowani ważnym społecznie zjawiskiem.

Dobry model biznesowy

Dzięki zaangażowaniu producenta, dystrybutora oraz koproducentów, zebraliśmy już 50% budżetu projektu. Zaangażowanie finansowe założycieli oraz dystrybutora w charakterze koproducenta powoduje silne powiązanie kluczowych dla projektu osób z interesem akcjonariuszy. Dzięki temu będziemy dbali o zainwestowane środki „jak o swoje”.

Film odpowiedzialny społecznie

Król dopalaczy to pierwszy w Polsce film realizowany w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu, czyli z dobrowolnym uwzględnieniem interesów społecznych oraz aspektów środowiskowych. Inspirujemy się zasadami BS 8909:2011 (Specification for a sustainability management system for film) i stawiamy na transparentność i uznane standardy. Jest to pionierska inicjatywa na rynku polskim. Ważny społecznie temat i prawidłowy wydźwięk moralny  Dopalacze od lat stanowią ważny problem społeczny (jego skala została opisana w sekcji “Rynek: Dopalacze – ważny problem społeczny” poniżej). Film Król dopalaczy będzie pokazywał, że dopalacze wyniszczają i w swoim wydźwięku odwodził od ich zażywania oraz sprzedaży.  Działania proekologiczne Globalny przemysł filmowy przyczynia się do emisji ponad 15 mln ton CO2 rocznie. Przyszłość planety jest dla nas ważna i uważamy, że nawet w pojedynczych projektach zmiana myślenia i działania robi różnicę. Dlatego na wszystkich etapach Król dopalaczy będzie realizowany z nakierowaniem na wartości zrównoważonego rozwoju oraz gospodarki w obiegu zamkniętym. 

Więcej znajdziecie na:

https://zainwestuj.kroldopalaczy.pl/

Czytany 1117 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 lipiec 2021 10:24

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama