cinema.pl Artykuły

piątek, 13 sierpień 2021 15:29

Pierwszy plakat WESELA Wojciecha Smarzowskiego!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Miłość i nienawiść są bliżej niż myślisz. Wyjątkowa panna młoda na pierwszym plakacie „Wesela”. Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego w kinach od 8 października.

 

Już jest! Pierwszy plakat „Wesela”, a na nim Michalina Łabacz, która w najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego wciela się w rolę wyjątkowej panny młodej. Jej bohaterka spodziewa się dziecka i snuje emigracyjne plany, podczas gdy świeżo upieczony mąż przysparza jej coraz to nowych zmartwień...

Michalina Łabacz jeszcze jako studentka warszawskiej Akademii Teatralnej stała się odkryciem Smarzowskiego, wygrywając casting na główną rolę w jego głośnym filmie „Wołyń”. Wymagająca psychicznie i fizycznie rola została doceniona przez widownię i krytyków, a aktorka zgarnęła gdyńskie Złote Lwy za debiut podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych i aż dwie nominacje do Orłów. Aktorka regularnie pojawia się na deskach teatrów, dała się poznać szerokiej publiczności również rolami w popularnych serialach: „Belfer” i „Pod powierzchnią”. „Wesele” – najnowszy film z jej udziałem – pojawi się  w kinach 8 października.

Wojciech Smarzowski – twórca niezapomnianych obrazów: „Wołyń", „Drogówka", „Róża" oraz rekordowego hitu „Kler", który w kinach obejrzało ponad 5 milionów widzów, powraca z najbardziej przełomowym dziełem w karierze. „Wesele" to historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. To szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna. Jak mówi sam reżyser, jego najnowszy obraz ma być „opowieścią o manipulowaniu emocjami i ostrzeżeniem przed mową nienawiści”.

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza „swoimi własnymi” prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

 

 

 

Pośród jak zawsze doskonałej obsady znaleźli się między innymi: Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Przemysław Przestrzelski i najnowsze aktorskie odkrycie twórcy „Kleru” – Agata Turkot. Za kamerą stanął stały współpracownik reżysera, Piotr Sobociński Jr, autor zdjęć do takich filmów jak „Wołyń", „Róża", „Drogówka" czy ostatnio nominowanego do Oscara „Bożego Ciała". Muzykę skomponował Mikołaj Trzaska, który współpracował z Wojciechem Smarzowskim przy takich tytułach jak „Róża”, „Drogówka” czy „Kler”. Za scenografię odpowiada nagrodzony Orłem i Złotymi Lwami Marek Warszewski, którego prace można było podziwiać w produkcjach „Miasto 44”, „Magnezja” czy „Najlepszy”.

 

 

 

Producentem filmu jest Studio Metrage w koprodukcji z Canal+.

 

Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

 

 

 

 

 

 

 

Obraz zawierający osoba, wewnątrz, grupa, kilka

 

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

 

 

 

Gatunek: dramat/obyczajowy

 

Produkcja: Polska 2020

 

Produkcja: Wojciech Gostomczyk, Janusz Bogaczyk, Janusz Hetman, Studio Metrage

 

Koprodukcja: Canal+, Netaria Krzysztof Kozakiewicz, Moderator Inwestycje, Zbigniew Chrzanowski Inwestycje, JF Invest Sp. z o.o., BDB Inwest B. i J.

 

Wawrzkowicz Spółka Jawna, Agnieszka Henriksen, Intra SA Zdzisław Tymczyszyn, Semilac, Atlas Sztuki, Tovares Sp. z o.o., Krakowskie Biuro Festiwalowe, Młyn nad Gopłem, Match Betrer, Art Centrum Nieruchomości, DI Factory

 

Reżyseria: Wojciech Smarzowski („Wesele” (2004), „Wołyń”, „Kler”, „Drogówka”, „Róża”)

 

Scenariusz: Wojciech Smarzowski („Wołyń”, „Kler”, „Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem”)

 

Zdjęcia: Piotr Sobociński Jr. („Boże Ciało”, „Wołyń”, „Bogowie”)

 

Muzyka: Mikołaj  Trzaska („Wołyń”, „Kler”, „Drogówka”, „Róża”)

 

Scenografia: Marek Warszewski („Magnezja”, „Miasto 44”, „Powidoki”)

 

Obsada: Robert Więckiewicz („Kler”, „W ciemności”), Michalina Łabacz („Wołyń”, „Belfer” – serial TV), Agata Kulesza („Sala samobójców. Hejter”, „Zimna wojna”), Andrzej Chyra („W imię”, „Katyń”), Arkadiusz Jakubik („Kler”, „Wołyń”), Ryszard  Ronczewski („Pokłosie”, „Faraon”, „Krzyżacy”, „Potop” ), Agata Turkot („Motyw”), Mateusz Więcławek („Kurier”, „Cicha noc”, „Zieja”), Robert Wabich („Ukryta gra”, „Wołyń”),  Henryk Gołębiewski („Pod Mocnym Aniołem”, „Edi”), Maria Sobocińska („Pan T.”, „Wołyń”), Bartosz Porczyk („Mayday”, „Miasto 44”), Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”, „Chrzest”), Przemysław Przestrzelski, Krzysztof Kowalewski („Ogniem i mieczem”)

Czytany 541 razy Ostatnio zmieniany piątek, 13 sierpień 2021 15:32

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama