cinema.pl Artykuły

piątek, 13 sierpień 2021 16:33

Baloniki dla dorosłych! Fragment filmu ZUPA NIC

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jak to było, zanim staliśmy się dorośli? Prezentujemy pierwszy fragment filmu „Zupa nic” Kingi Dębskiej. W kinach od 27 sierpnia!

 

Zanim staliśmy się dorośli, wszyscy byliśmy dziećmi. Niektóre rzeczy odbieraliśmy i rozumieliśmy inaczej, nasz obraz świata był pełen cudownych złudzeń. Zwłaszcza jeśli dorastaliśmy w czasie PRLu, wtedy nawet najprostsze rzeczy cieszyły dwa razy mocniej. Jak było, zanim zaczęliśmy płacić podatki? Z czego wszyscy wyrośliśmy? Prezentujemy pierwszy fragment filmu „Zupa nic” z Adamem Woronowiczem i Ewą Wiśniewską - przepełnionego ciepłymi wspomnieniami prequelu hitu Kingi Dębskiej pt. „Moje córki krowy”. W „Zupie nic” spotkamy Martę i Kasię - znane nam już bohaterki, ale o kilkadziesiąt lat młodsze. Wraz z siostrami, w „Zupie nic” przeżywającymi swoje pierwsze miłości, przeniesiemy się do czasów, gdy zwykły Fiat cieszył najbardziej, a baloniki były jeszcze zupełnie niewinnym przedmiotem. Film w kinach od 27 sierpnia! 

Tym razem ulubiona reżyserka Polaków – Kinga Dębska zabiera widzów do czasów PRL-u i dzieciństwa Marty i Kasi. W gwiazdorskiej obsadzie prequelu „Moje córki krowy” – słodko-gorzkiej opowieści o dojrzewaniu i potrzebie wolności, której fabułę ponownie zainspirowały osobiste doświadczenia autorki, występują: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Rutkowski oraz stawiające pierwsze kroki na dużym ekranie Barbara Papis i Alicja Warchocka. Rodzinne relacje nakreślone z wielką czułością i empatią, doza przekory, porcja terapeutycznego śmiechu i wzruszeń oraz ujmująca „melancholia meblościanek” – wszystko to w filmowej pigułce pozytywnej energii jaką jest „Zupa nic”.

Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią (Ewa Wiśniewska), która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek (Adam Woronowicz) i Elżbieta (Kinga Preis). On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi (Rafał Rutkowski). Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.

 

 

 

Tym filmem chciałabym przypomnieć sobie i widzom, co cieszyło nas, gdy byliśmy dziećmi. Pozwolić sobie na rozrzewnienie nad czasem, gdy całe popołudnie można było przesiedzieć z rówieśnikami na drzewie i trzepaku, a żółta syrenka rodziców ekscytowała bardziej niż dziś najnowszy model Audi. Mieliśmy bardzo szczególne dzieciństwo, które uformowało nas tak a nie inaczej. Przyjrzyjmy się życiu naszych rodziców i zauważmy, jak wiele z nich jest w nas. Ten film będzie taką właśnie intymną podróżą w świat dzieciństwa – wzruszającą, bardzo zabawną i pełną emocji - Kinga Dębska, reżyserka.

ZOBACZ PIERWSZY FRAGMENT FILMU

 

Gatunek: komedia obyczajowa

Produkcja: Zbigniew Domagalski, Studio Filmowe Kalejdoskop

Scenariusz i reżyseria: Kinga Dębska („Moje córki krowy”, „Zabawa zabawa”)

Obsada: Adam Woronowicz („Mayday”, „7 uczuć”, „Baby są jakieś inne”), Kinga Preis („Dom zły”, „Pod Mocnym Aniołem”), Ewa Wiśniewska („Zbliżenia”, „Piąta pora roku”), Katarzyna Kwiatkowska („Dzień kobiet”, „Ile waży koń trojański”), Rafał Rutkowski („Juliusz”, „Zabawa zabawa”), Barbara Papis, Alicja Warchocka („Zabawa zabawa”, „Żmijowisko”)

Czytany 192 razy Ostatnio zmieniany piątek, 13 sierpień 2021 16:39

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama