cinema.pl Artykuły

sobota, 14 sierpień 2021 15:09

„Nieczysta” – światowe kino w ARTE.tv

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jak gwałt wpływa na psychikę młodej dziewczyny? Tego, co się dzieje z Leną, nie rozumie jej rodzina, przyjaciele i lekarze. Z kobiecą wrażliwością i subtelnością słowacka reżyserka Tereza Nvotová podejmuje temat traumy i inicjacji seksualnej. Jej debiut fabularny „Nieczysta” był pokazywany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie, a teraz można go obejrzeć za darmo na platformie VOD ARTE.tv pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/101333-000-A/nieczysta-2017/.   

 

Nastoletnia, atrakcyjna Lena prowadzi beztroskie życie, wypełnione imprezami, pierwszymi miłościami, rozmowami z najlepszą przyjaciółką i kolejnymi nudnymi lekcjami. Jeszcze nigdy nie miała chłopaka, a jej marzenia o romantycznej miłości roztrzaskują się na kawałki, gdy we własnym domu zostaje zgwałcona przez przyjaciela rodziny. Nic nikomu nie mówi, myśląc, że nikt jej nie uwierzy i nie zrozumie. Coraz bardziej alienuje się od ludzi, aż trafia na zamknięty oddział psychiatryczny, gdzie coraz bardziej pogrąża się we własnych depresyjnych lękach. Powoli jednak próbuje odbudować swoje życie i wrócić do normalności.

- Imponujące i przejmujące dzieło, zarówno dzięki swojej maestrii, jak i wrażliwości i szczerości. „Nieczysta” subtelnie wykorzystuje wszystkie środki fabularne, by pomóc nam zrozumieć prawdę tego dramatu, konfrontując nas z jego nieprawdopodobną rzeczywistością - Culture Poing

Film zdobył wiele nagród i nominacji, m.in. do Czeskich Lwów w 2018 roku w kategorii „Najlepszy film”, „Najlepszy reżyser”, „Najlepszy scenariusz” i „Najlepsza aktorka”.

Dramat fabularny „Nieczysta” (2017) jest dostępny bezpłatnie do 31 sierpnia pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/101333-000-A/nieczysta-2017/.   

Czytany 186 razy Ostatnio zmieniany sobota, 14 sierpień 2021 15:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama