cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 16 sierpień 2021 11:34

Najdłuższy tytuł świata i sztuczne mięśnie Ryana Goslinga

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Stacja zaprasza na cykl „Gorące lato”, w ramach którego wyemituje pełne emocji komedie i thrillery. Każda z nich przeszła przez liczne realizatorskie turbulencje, a w nich m.in.: absurdalny tytuł, wyzwanie dla Ryana Goslinga, użycie photoshopa i inne filmowe sztuczki. Emisja cyklu w sobotę 7 sierpnia w TNT.

 

Pierwsza wersja scenariusza „American Pie” nazywała się: „Seks-komedia o nastolatkach bez tytułu, która może być zrealizowana za mniej niż 10 milionów dolarów i większość odbiorców prawdopodobnie ją znienawidzi, ale Ty pokochasz” (eng. „Untitled Teenage Sex Comedy That Can Be Made For Under $10 Million That Most Readers Will Probably Hate But I Think You Will Love”). Studio filmowe podchodziło sceptycznie do treści, lecz widzowie pokochali bezpośredni humor, a film zarobił 235 mln dolarów na całym świecie.

„Kocha, lubi, szanuje” już od początku było konstruowane jako kinowy hit. Publiczność zareagowała entuzjastycznie na historię pary rozwodników w średnim wieku i tajemniczego specjalisty od podrywu. Choć Ryan Gosling poświęcał dużo czasu na treningi, przyznał, że jego muskulatura w jednej ze scen była efektem misternej pracy mistrzów photoshopa. 

Perypetie ze scenariuszem czekały na Kevina Bacona, odgrywającego policjanta wrobionego w sprawę napaści. Był nie tylko odtwórcą głównej roli w „Dzikich żądzach”, ale także producentem filmu. Przyznał, że przy pierwszej lekturze tekstu miał poczucie, iż trzyma w rękach jeden z najgorszych scenariuszy w swoim życiu. Ale tok wydarzeń zapisanej historii co kilka stron udowadniał mu, że na widzów czeka wiele niespodziewanych plot-twistów. 

Twórcy „Strasznego filmu”, jak na eklektyczną produkcję przystało, mieli głowę pełną pomysłów. Chcieli zatrudnić do swojej parodii Jamie Lee Curtis, która grała w oryginalnej wersji „Halloween” i zasłynęła z przerażającego krzyku. W planach mieli też zatrudnienie Aaliyah i Jareda Leto. Choć wszystkie te starania spaliły na panewce, realizatorom udało się wpleść w scenariusz oryginalne kwestie z filmu „Krzyk” i zapoczątkować jedną z najsłynniejszych serii współczesnego kina.

 

Emisja produkcji z cyklu „Gorące lato” w każdą sobotę sierpnia na kanale TNT.

Plan emisji:

07.08, godz. 20:50 – „American Pie”

14.08, godz. 20:20 – „Kocha, lubi, szanuje”

21.08, godz. 21:00 – „Dzikie żądze”

28.08, godz. 21:00 – „Straszny film”

Czytany 340 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 sierpień 2021 11:36

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama