cinema.pl Artykuły

sobota, 04 wrzesień 2021 13:20

125 lat kina w Polsce podczas 14.Mastercard OFF CAMERA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pierwszy pokaz kinematografu na ziemiach polskich odbył się jesienią 1896 roku w krakowskim Teatrze Miejskim. Dzisiaj to Teatr imienia Juliusza Słowackiego. Widzowie obejrzeli kilkanaście filmów z atelier braci Lumiere. Po 125 latach kino symbolicznie wraca do Krakowa. W tym samym miejscu – uroczystą galą poświęconą historii kina - zaczyna się 14.Mastercard OFF CAMERA. Święto kina niezależnego potrwa do 12 września. 

Ponad 300 gości i kilkaset tytułów filmowych, przegląd tego, co w światowym kinie niezależnym najciekawsze, inspirujące rozmowy i ciekawe spotkania. Tak wygląda plan na początek jesieni w filmowym świecie. 

Organizatorzy przygotowali aż trzy lokacje kina plenerowego: Plac Szczepański, Rynek Podgórski i Plac Wolnica. W programie znalazły się filmy, które skradły serca widzów na całym świecie. Komedia czy dramat? Klasyk a może coś nowego? Głośne tytuły, wzruszające obrazy, znani aktorzy i wiele niespodzianek. 

Do Krakowa wraca też festiwalowe Kino Samochodowe. Wywołujący ścisk w żołądku “Niedosyt”, nieokiełznana “Czarownica miłości”, duszne “Demony prerii” i postapokaliptyczne “Turbo kid”! To wszystko i wiele więcej będzie można oglądać na parkingu przy Stadionie Miejskim. 

Przez ponad tydzień, Plac Szczepański stanie się wyjątkową przestrzenią filmowych atrakcji. Konkursy, warsztaty, spotkania z gwiazdami, szokujące metamorfozy oraz szansa na wielką aktorską karierę – to wszystko już od 3 września w Miasteczku Festiwalowym. W otoczeniu zabytkowych kamienic o swojej pracy opowiedzą znane z pierwszych stron gazet gwiazdy. Rozmowy z nimi poprowadzą Alicja Myśliwiec w ramach PlayerSerialcon i Olivier Janiak.  

Dzięki agencji castingowej OUTSIDE, każdy odwiedzający Miasteczko Filmowe będą mogli spróbować swoich sił w aktorskim fachu. W sobotę 11 września na Placu Szczepańskim będą czekać profesjonalni makijażyści, którzy zadbają o „gwiazdorski” wygląd.

Towarzysząca Festiwalowi impreza poświęcona serialom po raz pierwszy zawita na Plac Szczepański. W czasie serialconowych paneli będzie można usłyszeć m.in. o kulisach tworzenia polskiej wersji kultowego „The Office”, rodzimym krajobrazie streamingowym oraz miejscach rozsławionych przez serialowe produkcje. O procesie tworzenia treści audiowizualnych, opowiedzą także prowadzący warsztaty filmowe, które codziennie odbywać się będą w namiocie ProIndustry. 

Więcej informacji o programie Festiwalu, karnetach i biletach można znaleźć na www.offcamera.pl

Czytany 251 razy Ostatnio zmieniany sobota, 04 wrzesień 2021 13:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama