cinema.pl Artykuły

środa, 13 październik 2021 15:45

Przyjazne straszki na plakacie animacji

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Potwornie wielka przygoda! Straszki i spółka na plakacie animacji „Mój przyjaciel wampir”. Film w kinach od 29 października.

 

Już 29 października na ekranach kin pojawi się animacja dla całej rodziny „Mój przyjaciel wampir” – pełna przygód, magii i humoru opowieść o międzygatunkowej przyjaźni chłopca i wampirka. Przyjazne straszki i potwornie wielka przygoda nadciągają na Halloween!

Nominowana do „francuskich Oscarów”, pełna przygód, duchów i magii komedia dla absolutnie całej rodziny. Porywająca historia znajomości chłopca i jego kumpla wampirka, dla których hasło – przyjaźń do grobowej deski – nabiera zupełnie nowego i zabawnego znaczenia. Za powstaniem filmu stoją producenci hitów „Mały Książę” i „Munio: Strażnik Księżyca”, natomiast za scenariusz i reżyserię odpowiada Joann Sfar – prawdziwa gwiazda europejskiego komiksu, twórca kultowego i uwielbianego przez czytelników cyklu „Kot rabina”. Po hotelach z Transylwanii przyszedł czas na szkolną przygodę w towarzystwie wampirków i stworków nie z tego świata. Gęsia skórka, nawiedzeni bohaterowie i rozrywka, że aż strach – wszystko to w komedii, która rozśmieszy nawet umarlaka!   

Chociaż wygląda na dziesięciolatka, to tak naprawdę ma już ponad 300 lat! Mały Wampirek – bo o nim mowa – od stuleci mieszka w tym samym nawiedzonym domu. I chociaż każdego dnia może liczyć na towarzystwo wesołej ferajny straszydeł, to tak naprawdę, coraz częściej, bywa potwornie samotny. W tej sytuacji ma tylko jedno marzenie. Pójść do szkoły i poznać inne dzieci. Niestety rodzice nie pozwalają mu opuszczać rezydencji, twierdząc, że świat na zewnętrz jest pełen niebezpieczeństw. Nie przekonuje to jednak Wampirka, który wspierany przez wiernego buldoga Fantomasza, potajemnie wymyka się na poszukiwanie przyjaciół. W trakcie swoich wędrówek pozna nieco strachliwego chłopca Michaela, ale też przyciągnie uwagę Gibbusa – starego wroga jego wampirzej rodziny. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie ludzi Wampirek poradzi sobie i czy znajomość z nowym kolegą pozwoli mu ochronić bliskich? Przekonacie się już wkrótce, kiedy tylko zapadnie zmrok.

 

 

 

 

 

 

 

Gatunek: animowany, przygodowy, komedia, fantasy

 

Produkcja: Francja, 2020

 

Scenariusz: Sandrina Jardel, Joann Sfar (na podstawie komiksu „Mały Wampir”)

 

Reżyseria: Joann Sfar

 

Oryginalna obsada dubbingowa: Camille Cottin („Dom Gucci”, „Yamakasi - współcześni samurajowie”), Jean-Paul Rouve („Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”, „RRRrrrr!!!”), Alex Lutz („Goście, goście III: Rewolucja”, „Spódnice w górę!”), Quentin Faure („Dzień Bastylii”, „Spiral”)

Czytany 313 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 październik 2021 16:00

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama