cinema.pl Artykuły

wtorek, 19 październik 2021 12:54

NAJWSPANIALSZY STATEK W HISTORII DOŁĄCZA DO RODZINY LEGO®

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Grupa LEGO przedstawia dokładny model najsłynniejszego statku wszech czasów - RMS Titanic. Po raz pierwszy miłośnicy LEGO mogą zbudować szczegółowo odwzorowany luksusowy liniowiec z klocków LEGO®, 110 lat po jego zwodowaniu w Belfaście w 1911 roku.

 

NAJWSPANIALSZY STATEK W HISTORII DOŁĄCZA DO RODZINY LEGO®Model LEGO Titanic składa się z 9 090 części. Jest jednym z najdłuższych i największych modeli LEGO. Dzięki temu stanowi prawdziwe wyzwanie, zarówno dla fanów klocków LEGO®, jak również początkujących historyków.

Titanic zyskał sławę nie tylko dzięki ogromnym rozmiarom. Zasłynął także niezrównaną dostojnością, która została wiernie oddana w tym zestawie. Pod unikalnym pokładem kryje się kilka pomieszczeń. Wśród nich znajduje się wielką klatka schodowa dla pierwszej klasy, która rozciąga się aż na sześć pokładów, oraz przepastny salon jadalny w stylu jakobińskim umieszczony na pokładzie D statku.  

Titanic słynął też z szybkości. Znacznie przewyższał pod tym względem inne statki swojej epoki. Dlatego na dolnych pokładach modelu nie mogło zabraknąć doskonałej repliki najnowocześniejszej na tamte czasy maszynowni.

Mike Psiaki, projektant w Grupie LEGO, wspomina: "W chwili wodowania Titanic był arcydziełem inżynierii morskiej, największym ruchomym pojazdem, jaki kiedykolwiek zbudowano. Odtworzenie tego kultowego statku z klocków LEGO, na podstawie planów stworzonych ponad sto lat temu, było niesamowitym przedsięwzięciem”

"W projekcie LEGO Titanic szczególny nacisk położyliśmy na szczegółowe odwzorowanie i skalę. Pozwoliło nam to stworzyć jeden z najtrudniejszych do zbudowania modeli. Zapaleni budowniczowie z klocków oraz entuzjaści statków w każdym wieku znajdą wiele radości w budowaniu tego zestawu i z pewnością będą eksponować go w swoich domach" - dodaje Psiaki.

Mierzący ponad 130 cm długości zestaw LEGO Titanic doskonale nadaje się do wystawienia w widocznym miejscu, szczególnie z dołączoną wyjątkową tabliczką z nazwą statku. Ten imponujący zestaw będzie dostępny w przedsprzedaży od 1 listopada, a w ogólnej sprzedaży od 8 listopada w sklepach LEGO i na stronie www.LEGO.com/titanic. Sugerowana cena detaliczna to 2799,99 zł.

- - -

WIĘCEJ INFORMACJI O PRODUKCIE: LEGO® Titanic (10294)

•Grupa wiekowa: 18+.

•Wymiary modelu:

oWysokość: 44 cm

oSzerokość: 16cm

oDługość: 135cm

•9090 części

•Dokładna replika RMS Titanic, w komplecie z tablicą pamiątkową i podstawką

•Model w dużej skali, który można łatwo przenosić i eksponować, aby czerpać jak najwięcej przyjemności z oglądania

•Szczegółowe przekroje wnętrz, w tym klatka schodowa dla pierwszej klasy, salon jadalny i maszynownia

•Cena: 2799,99 zł 

Czytany 264 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 19 październik 2021 13:51

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama