cinema.pl Artykuły

środa, 24 listopad 2021 11:21

Filmowy dom Romy Gąsiorowskiej i Eryka Lubosa na sprzedaż!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Gratka dla kinomanów – do sprzedaży trafia wyjątkowy, drewniany dom, stanowiący kluczowy element scenografii filmu „RÓJ”. Obiekt został stworzony specjalnie na potrzeby produkcji, która była realizowana w lesie w nadmorskim Orzechowie k. Ustki. To właśnie w nim mieszkało filmowe małżeństwo: Roma Gąsiorowska i Eryk Lubos oraz ich dzieci. W ubiegłym tygodniu na planie padł ostatni klaps, teraz ekipa szykuje się do postprodukcji, żeby zdążyć z premierą na jesień 2022 roku.

 

– Plaża wraz z domem w lesie w Orzechowie to jedna z lokacji zdjęć do filmu RÓJ. Osada składa się z grupy zabudowań: największy jest dom obok niego znajduje się m.in. spiżarnia, kurnik i drewutnia. Wszystkie zostały specjalnie zaprojektowane. Dużo rzeczy wykorzystanych na planie pochodzi z mojego rodzinnego domu, ale wiele elementów też stworzyliśmy na miejscu. Na przykład wszystko, co powstało w ogródku, jest wyłącznie efektem pracy rąk filmowej rodziny, która sama uprawiała warzywa i zioła – mówi scenografka filmu „RÓJ”, Maja Zaleska.

Wystawiony na sprzedaż dom składa się z głównej izby o powierzchni 48 m kw. oraz dodatkowo schowek i taras. Wykonany został z wysokiej jakości nowego drewna, które zostało poddane pieczołowitemu procesowi postarzania. Efekt jest wyjątkowy! Dach jest wodoszczelny, a całość ma pokrycie warstwą ognioodporną. Dom ma podwójne ściany, które można zaizolować termicznie. Ponadto w domku znajduje się odprowadzenie dachowe z komina, co daje możliwość zainstalowania ogrzewania.

– To niesamowite, jak wielkie zainteresowanie wzbudziła akcja sprzedaży naszej głównej dekoracji filmowej. Ten klimatyczny domek może stać się wyjątkowym obiektem rekreacyjnym, zaciszną pracownią lub atrakcją turystyczną. Z powodzeniem  można w nim zaaranżować niezwykły lokal gastronomiczny, a nawet escape room. Być może dostanie rolę główną w kolejnym filmie? Budżet pozyskany ze sprzedaży zasili konto spółki i zostanie przeznaczony na działania postprodukcyjne. Wszystkich zainteresowanych zakupem domku zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. – dodaje Łukasz Siódmok, producent filmu RÓJ.

„RÓJ” to poruszająca i trzymająca w napięciu opowieść o rodzinie, która nie odnajduje się we współczesnym świecie wielkomiejskiej „dżungli”, pełnym pośpiechu i pogoni za karierą. Matka (Roma Gąsiorowska) i Ojciec (Eryk Lubos) podejmują radykalną decyzję, by z dwójką dzieci (Antonina Litwiniak i debiutujący na wielkim ekranie Adam Wojciechowski) rozpocząć życie „poza cywilizacją”. Jednak upragniona wolność zderza się z trudami przetrwania, z koniecznością starcia z dziką przyrodą – wyspa staje się kolejną pułapką. U podstaw scenariusza leżą relacje pomiędzy matką, ojcem, dojrzewającym synem i nastoletnią córką oraz ich próba stworzenia od nowa idealnej społeczności, która okaże się jednak bardziej ekstremalna niż się spodziewali. Za reżyserię odpowiada Bartek Bala.

Pionierski projekt w dziedzinie finansowania produkcji filmowych

Kampania crowdfundingu inwestycyjnego finansująca powstanie thrillera „RÓJ” odbyła się w połowie 2020 roku. W 38 dni inwestorzy zakupili wszystkie z 1 mln oferowanych akcji spółki celowej Film RÓJ SA za łączną kwotę 1,93 mln zł i w ten sposób objęli aż 50 proc. udziałów w projekcie. Po zakończeniu dystrybucji wezmą udział w podziale zysków. Pozostałe koszty pokryli założyciele spółki, koproducenci i sponsorzy.

Więcej o filmie RÓJ na www.filmroj.pl 

 

FILM „RÓJ”

 

produkcja:Film RÓJ SA

producent:Łukasz Siódmok, Bartek Bala, Tomasz Langner

scenariusz:Bartek Bala, Maciej Słowiński

reżyseria:Bartek Bala

okres produkcji:2021

premiera:jesień 2022

strona:www.filmroj.pl 

 

trailer:

https://www.facebook.com/watch/?v=3245956642195881

zdjęcia:Zuza Kernbach

obsada:Roma Gąsiorowska, Eryk Lubos, Antonina Litwiniak, Adam Wojciechowski

Czytany 462 razy Ostatnio zmieniany środa, 24 listopad 2021 12:00

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama