cinema.pl Artykuły

piątek, 26 listopad 2021 10:10

LATO '85 - premiera na MOJEeKINO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Filmy o dojrzewaniu nigdy nie są proste, jawią się raczej jako woltyżerka dla wprawnych akrobatów, gdy twórcy próbuję poruszać się po oceanie hormonów i frustracji, we wszechświecie pełnym marzeń i fantazji. François Ozon w filmie LATO ’85 odnosi sukces umiejętnie chwytając kruche emocje oraz ukazując ich konsekwencje.

 

W temacie, który dotyka tego, co uniwersalne Ozon opowiada o intensywnej wakacyjnej miłości, z całą jej naiwnością, nadmiarem i rozczarowaniem. Swoją opowieść umieszcza w pocztówkowej Normandii, spowitej nimbem wyidealizowanych lat 80. Reżyserowi udaje się dotknąć serca, dzięki życzliwemu spojrzeniu i wspaniałej dwójce młodych bohaterów.

opis: Namiętny romans na malowniczym francuskim wybrzeżu, pośród klimatycznych lat 80. – w tle wybrzmiewają hity The Cure i Roda Stewarta. Obserwujemy, jak między dwoma nastolatkami wybucha uczucie, które szybko i tragicznie się zakończy. Szesnastoletni Alexis właśnie przeprowadził się z rodzicami do Normandii. Ma literacki talent, ciekawość świata i obsesję na punkcie śmierci. Gdy pewnego dnia wypłynie za daleko na swojej małej łódce, uratuje go nieznajomy – posągowo piękny i pewny siebie David. Alexis traci dla niego głowę, ale ich wspólne szczęście nie potrwa długo... i skończy się na sali sądowej.

 

LATO ’85 - https://mojeekino.pl/film/vod.1486-lato-85

Dystrybucja Against Gravity: https://www.againstgravity.pl/films/lato-85

Czytany 295 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 listopad 2021 10:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama