cinema.pl Artykuły

wtorek, 30 listopad 2021 14:40

Prawdziwy Oscar zamieszkał w KinoGram

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

KinoGram - nowe, tętniące kulturalnym życiem warszawskie kino w zrewitalizowanej Fabryce Norblina ma wyjątkowego rezydenta – Oscara. Odsłonięcie oryginalnej statuetki odbędzie się 1 grudnia 2021 w obecności jej zdobywcy - kompozytora Jana A.P. Kaczmarka, który zdobył to najwyższe filmowe trofeum za muzykę do filmu "Marzyciel" w 2005 roku. 

 

Samo wydarzenie będzie częścią uroczystego otwarcia Festiwalu Transatlantyk, którego Jan A.P. Kaczmarek jest twórcą i dyrektorem. Wydarzenie idealnie wpisuje się w inaugurację festiwalu nie tylko poprzez nazwisko kompozytora, ale też hasło tegorocznej edycji - "Czas nagród". KinoGram jest w tym roku partnerem festiwalu.

Kino w Fabryce Norblina jest jedynym w Europie eksponującym oryginalnego Oscara. Tę najważniejszą w świecie filmu nagrodę będzie można oglądać przed każdą projekcją w sali nr 7 KinoGram już od 2 grudnia. 

 

 

***

Fabryka Norblina to wielofunkcyjny kompleks, którego inwestorem jest Grupa Capital Park. To ponad 65 tys. mkw. powierzchni, którą zajmą biura, koncepty rozrywkowe, kulturalne, gastronomiczne, usługowe i handlowe. Jednym 

z pierwszych najemców, który już niebawem udostępni swoją przestrzeń klientom, jest BioBazar – pierwszy w Polsce targ oferujący wyłącznie ekologiczne produkty. Kultura i rozrywka będą głównymi wyróżnikami tego miejsca – otwarte zostaną tu m.in. Muzeum Apple, pierwsza w Polsce w pełni cyfrowa galeria sztuki – ART BOX Experience i Piano Bar 

z muzyką na żywo. Ponad 200-letnią historię tego terenu opowie Muzeum Fabryki Norblina – otwarte, nowoczesne 

i multimedialne, zorganizowane w cztery tematyczne ścieżki zwiedzania. Miejsce znajdzie tu również wyjątkowa oferta gastronomiczna. W pięciu zabytkowych halach będzie działał foodhall z 23 punktami oferującymi kuchnię z różnych stron świata, a także kawiarnie i restauracje w historycznych uliczkach. Fabryka Norblina to także miejsce przyjazne sztuce i artystom, m.in. dzięki powołanej Fundacji Fabryki Norblina. 

Czytany 511 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 30 listopad 2021 15:06

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama