cinema.pl Artykuły

niedziela, 05 grudzień 2021 14:25

Nowy miniserial z Colman i Thewlisem

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nowa produkcja HBO i SKY Ogrodnicy to ekscytująca i pełna surrealistycznego humoru eksploracja miłości i wyobraźni z udziałem zdobywczyni Oscara Olivii Colman i Davida Thewlisa. Premiera miniserialu odbędzie się 8 grudnia w HBO GO.

 

 

Oparty na prawdziwych wydarzeniach serial Ogrodnicy (Landscapers) przedstawia niezwykłą historię miłości Susan (Olivia Colman) i Christophera Edwardsów (David Thewlis), pozornie zwykłej brytyjskiej pary. Oboje stają się głównymi podejrzanymi w sprawie o morderstwo, kiedy policja odkrywa dwa ciała zakopane w ogrodzie ich domu w Nottingham. 

Łagodnie usposobieni małżonkowie Susan i Christopher Edwards od ponad 15 lat uciekają od rzeczywistości. Pewnego dnia Christopher wykonuje zaskakujący telefon do swojej macochy, co prowadzi do ujawnienia roli ich obojga w zbrodni sprzed lat. Ich związek staje się przedmiotem policyjnego śledztwa, a oddana sobie para zostaje rozdzielona po raz pierwszy w czasie trwania małżeństwa.

W miarę postępów śledztwa, zainspirowani obsesją Susan na punkcie starych westernów i starego kina, małżonkowie zaczynają wyobrażać sobie, że są bohaterami hollywoodzkiego filmu i odgrywają stworzony przez siebie scenariusz. Wyimaginowany świat Susan i Chrisa zapewnia im niezwykle potrzebną formę bezpiecznej przystani, chroniącą przed horrorem prawdziwego życia, ale także stanowiącą dla nich zagrożenie, które może doprowadzić ich do całkowitego pogrążenia.

W obsadzie produkcji znaleźli się wielokrotnie nagradzana Olivia Colman (Faworyta, The Crown) w roli Susan Edwards wraz z Davidem Thewlisem (Może pora z tym skończyć, Fargo) w roli Christophera Edwardsa, a także Kate O’Flynn (Bridget Jones 3), Dipo Ola (Mordercze łowy), Samuel Anderson (Męska historia), David Hayman (Chłopiec w pasiastej piżamie), Felicity Montagu (I’m Alan Partridge) oraz Daniel Rigby (Eric and Ernie, Flowers). 

Czteroczęściowy ministerial został stworzony i napisany przez Eda Sinclaira, i jest jego pierwszym scenariuszem dla telewizji. Współscenarzystą i reżyserem serialu jest Will Sharpe (The Electrical Life of Louis Wain, Flowers), który wnosi do produkcji swoje unikalne podejście do opowieści.  

Miniserial Ogrodnicy (Landscapers) został wyprodukowany przez SISTER, we współpracy z South of the River Pictures, dla HBO i Sky Studios. Producentami wykonawczymi są Jane Featherstone i Chris Fry dla SISTER, Ed Sinclair i Olivia Colman dla South of the River Pictures. Produkcja została wyreżyserowana przez Willa Sharpe’a, który jest również współscenarzystą 3. i 4. odcinka oraz producentem wykonawczym. Producentką miniserialu jest Katie Carpenter. Międzynarodową dystrybucją serialu zajmuje się NBCUniversal Global Distribution w imieniu Sky Studios.

Pierwszy odcinek serialu będzie miał premierę 8 grudnia w HBO GO, a kolejne odcinki będą debiutowały w każdą kolejną środę. Serial będzie emitowany w HBO w styczniu.

Trailer:

Czytany 372 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 05 grudzień 2021 14:30

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama