cinema.pl Artykuły

niedziela, 12 grudzień 2021 22:46

Twórcy serii "After" ekranizują bestseller New York Times'a

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Bożyszcze nastolatek, Dylan Sprouse („After 2”, „Super Tata”, „Nie ma to jak hotel”) i gwiazda marvelowskiego serialu „Runaways”, „Halloween” i „American Horror Story”, Virginia Gardner w kinowej adaptacji bestsellera Jamie McGuire „Piękna katastrofa”. Reżyserem i autorem scenariusza filmu jest Roger Kimble, mający na koncie takie hity jak „After 2”, „Ostrożnie z dziewczynami” i „Szkoła uwodzenia” czy seriale „Słodkie kłamstewka” i „W garniturach”. 

 

„Piękna katastrofa” to wciągająca, tajemnicza i romantyczna opowieść o dwojgu młodych ludzi wchodzących w dorosłość. Dzieli ich wszystko, a jednocześnie przyciąga nawzajem jakaś magiczna siła. Czy to jest tylko pożądanie, rywalizacja czy coś więcej?

Abby Abernathy (Virginia Gardner) wie, że chcąc wydostać się z zaklętego kręgu - matka alkoholiczka i ojciec nałogowy hazardzista - musi zdobyć wykształcenie. Wyjeżdża na studia i rozpoczyna nowe życie z dala od domu rodzinnego. Nie pije, nie pali, nie imprezuje. Skupia się wyłącznie na nauce. Nikomu nie wyjawia swojej tajemnicy. Czy uczelniany „bad boy”, jest tym, o kim w tym momencie życia marzy Abby?

Travis Maddox (Dylan Sprouse) w nocy staje się „Wściekłym psem” i uczestniczy w nielegalnych walkach. Zaś w ciągu dnia bryluje na korytarzach kampusu uniwersyteckiego oczarowując wszystkie dziewczyny. One tylko marzą, by być tą jedyną. Tylko Abby nie chce mieć z nim nic wspólnego. Zaintrygowany jej oporem Travis oferuje dziewczynie prosty zakład: jeśli przegra następną walkę, ma szlaban na seks przez miesiąc. Jeśli wygra, Abby będzie musiała mieszkać w jego pokoju przez taki sam okres.  Travis nie ma pojęcia, że mroczna przeszłość Abby wkrótce wyjdzie na jaw. I kto wie - może okaże się, że w końcu spotkał godnego przeciwnika.

Powieść Jamie McGuire została opublikowana i przetłumaczona w 38 krajach, również w Polsce. Znalazła się na szczycie listy bestsellerów w Brazylii, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Australii i Wielkiej Brytanii. Książka była też wielokrotnie nagradzana tytułem Goodreads Choice Awards, a Jamie McGuire otrzymała Penned Con jako autorka roku 2017.

Dystrybutorem filmu w Polsce jest Monolith Films. Premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2022 roku

Oto zapowiedź filmu z udziałem Sprousa i Gardner na oficjalnym profilu filmu na Instagramie:

https://www.instagram.com/beautifuldisastermov/tv/CXOrxUEpud7/?utm_medium=copy_link

Czytany 370 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 12 grudzień 2021 22:50

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama