cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 27 grudzień 2021 10:34

Nowy serial - Claire Foy oraz Paul Bettany w rolach głównych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nowy miniserial Skandal w brytyjskim stylu będzie miał swoją premierę 1 stycznia w HBO GO. W produkcji zobaczymy Claire Foy oraz Paula Bettany’ego w rolach księżnej i księcia Argyll, którzy znaleźli się w centrum uwagi z powodu swojego rozwodu i towarzyszącego mu skandalu obyczajowego.

 

Serial Skandal w brytyjskim stylu przedstawia kulisy niesławnej sprawy rozwodowej i skandalu obyczajowego z 1963 roku. W jej centrum byli książę i księżna Argyll: Ian Campbell (Paul Bettany) oraz Margaret Campbell (Claire Foy). Publiczny rozpad ich związku stał się jednym z najgłośniejszych i najbrutalniejszych procesów sądowych XX wieku. Kiedy rozpoczął się ten szeroko relacjonowany przez media rozwód, Margaret Campbell, księżna Argyll, uważana niegdyś za charyzmatyczną ikonę urody i stylu, za sprawą licznych oskarżeń o fałszerstwo, kradzież, przemoc, używanie narkotyków czy łapówkarstwo trafiła na czołówki gazet. Światło dziennie ujrzało także pewne zrobione Polaroidem zdjęcie, które stało się jednym z bardziej znanych fragmentów tego skandalizującego rozwodu, który w latach 60-tych rozgrzewał do czerwoności opinię publiczną i media.

W serialu występują: Claire Foy, Paul Bettany, Julia Davis, Amanda Drew, Sophia Myles oraz Richard McCabe. Za scenariusz odpowiedzialna jest Sarah Phelps.

Premiera serialu Skandal w brytyjskim stylu (A Very British Scandal) odbędzie się w HBO GO 1 stycznia. 

Czytany 413 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 grudzień 2021 10:37

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama