cinema.pl Artykuły

czwartek, 13 styczeń 2022 21:03

Już wkrótce Księżyc uderzy w Ziemię

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nowy film ROLANDA EMMERICHA twórcy takich superprodukcji jak „DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI”, „2012”, „POJUTRZE”, „GWIEZDNE WROTA”.

 

Znakomita obsada, epicki rozmach i wbijające w fotel efekty specjalne w produkcji łączącej walory kina katastroficznego i science fiction.

Już wkrótce Księżyc uderzy w Ziemię i skończy się świat jaki znamy. Chyba, że powiedzie się najbardziej ryzykowna misja w dziejach ludzkości.

Na skutek serii niewyjaśnionych zjawisk Księżyc wypada ze swojej orbity i obiera kurs kolizyjny z Ziemią. Jeśli dojdzie do zderzenia, nasza planeta ulegnie zagładzie. Była astronautka Jo Fowler jest przekonana, że przyczyną tego zjawiska jest działanie pewnej tajemniczej siły o niejasnym pochodzeniu. Większości naukowców i polityków ta teoria wydaje się szalona, ale Fowler wierzy, że jest wciąż szansa, by ocalić Ziemię. Wraz z jedynymi ludźmi, którzy wierzą w jej koncepcję: dawnym astronautą Brianem Harperem oraz niejakim Housemanem, specem od teorii spiskowych, Fowler przygotowuje misję ostatniej szansy. Kładąc na szali całą swoją wiedzę, doświadczenie i życie, wyruszają w kosmiczną podróż, podczas której odkryją, że Księżyc nie jest tym, czym nam się zawsze wydawał.

Reżyseria:

Roland Emmerich („Dzień niepodległości”, „Pojutrze”, „2012”, „Gwiezdne wrota”, ęGodzilla”, „Patriota”)

 Obsada: 

•Halle Berry („Czekając na wyrok” - OSCAR, „John Wick 3”, „Kingsman: Złoty krąg”, „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, „Atlas chmur”, „Kobieta-Kot”, „Gothika”)

•Patrick Wilson („Obecność”, „Aquaman”, „Zakonnica”, „Watchmen. Strażnicy”, „Jack Strong”)

•Michael Pena („American Hustle”, „Bogowie ulicy”, „Furia”, „Marsjanin”, „Miasto gniewu”, „Przemytnik”)

•Donald Sutherland („Igrzyska śmierci”, „Duma i uprzedzenie”, „Czas zabijania”, „Epidemia”, „JFK”, „Igła”, „Casanova”, „Złoto dla zuchwałych”)

Gatunek: science fiction / katastroficzny

Produkcja: USA 2021

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Czytany 473 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 styczeń 2022 21:25

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama