cinema.pl Artykuły

piątek, 14 styczeń 2022 17:41

Znamy uczestników Koncertu Finałowego Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Telewizja Polska, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów oraz fanów Konkursu Piosenki  Eurowizji, podjęła decyzję o organizacji Koncertu Finałowego Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji – Turyn 2022, podczas którego zaprezentuje się dziesięcioro uczestników, wybranych z nadesłanych zgłoszeń, które można było wysyłać do 20 listopada 2021 roku. 

 

Decyzją komisji w Koncercie Finałowym wystąpią:

Ania Byrcyn - Dokąd?

Daria - Paranoia

Emilia Dębska (Mila) - All I Need

Lidia Kopania -  Why Does It Hurt

Karolina Lizer - Czysta woda

Ochman - River 

Karolina Stanisławczyk & Chika Toro – Move

Siostry Szlachta - Drogowskazy

Kuba Szmajkowski - Lovesick

Unmute - Głośniej niż decybele 

- Poziom tegorocznych preselekcji jest bardzo wysoki i urozmaicony. Artyści prezentują różne style. Eurowizja to nie tylko odpowiedni dobór piosenek, artysta, który będzie nas reprezentował musi na scenie odpowiednio się zaprezentować. Dlatego dobrze, że cała dziesiątka zaprezentuje się na żywo podczas specjalnego koncertu. Dobrze też, że nie tylko jury, ale także widzowie wezmą udział w wyborze naszego reprezentanta. Będą emocje! - powiedział Marek Sierocki, dziennikarz muzyczny i komentator Konkursu Piosenki Eurowizji.

- W Turynie liczyć się będzie każdy najmniejszy szczegół w wymiarze nie tylko wokalnym, ale także wizualnym show. Trzymając kciuki za wszystkich artystów, powiem krótko. Niech wygra najlepszy! Niech wygra muzyka!  - wyjaśnia Aleksander Sikora, który również skomentuje tegoroczną Eurowizję,

Koncert Finałowy, podczas którego poznamy reprezentanta Polski na Eurowizję 2022, odbędzie się w sobotę, 19 lutego 2022 roku. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na antenach Telewizji Polskiej. W ramach koncertu widzowie będą mogli zagłosować na swojego faworyta. Reprezentant zostanie wyłoniony dzięki sumie głosów jurorów oraz głosów publiczności.

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022 w Turynie  w hali Palasport Olimpico.

Czytany 294 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 styczeń 2022 18:06

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama