cinema.pl Artykuły

środa, 19 styczeń 2022 10:36

Polski zwiastun filmu z muzyką Nicka Cave'a

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Przygotujcie się na najpiękniejszy i najbardziej relaksujący film tego roku! „Duch śniegów" z hipnotyzującą muzyką Nicka Cave'a już wkrótce w kinach.

 

Wielkie piękno na dużym ekranie i najbardziej relaksujący film, jaki zobaczycie w tym roku! Niezwykłe kinowe doświadczenie, epicka, fascynująca i kojąca duszę opowieść o niedostępnym dla ludzkiego oka, magicznym miejscu, którego tajemnic strzeże panująca tam prawdziwa bogini – śnieżna pantera. Zachwycające, zapierające dech w piersiach zdjęcia oraz zachwycająca ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiadają Nick Cave i Warren Ellis. Pokazy przedpremierowe filmu „Duch śniegów" już od 21 stycznia w kinach  – przygotujcie się na coś wspaniałego!

Twórcami tej opowieści, obfitującej w zapierające dech, dziewicze krajobrazy i zjawiskowe ujęcia jest wielokrotnie nagradzany, wybitny fotograf, Vincent Munier, i utalentowana dokumentalistka Marie Amiguet. Za ścieżkę dźwiękową do filmu odpowiadają Nick Cave i Warren Ellis, który zdradził kulisy ich pracy nad muzyką: „W sercu tego filmu jest coś, co cię wciąga. Postanowiłem więc zrobić wszystko, by skomponować do niego oryginalną muzykę. Zarezerwowałem pięć dni i zapytałem Nicka, czy mógłby przyjść tylko na jeden dzień, żeby napisać piosenkę przewodnią i pograć na pianinie. Obejrzał film i został przez cztery dni. To jeden z najpiękniejszych filmów, nad jakimi kiedykolwiek pracowaliśmy i jedno z najwspanialszych doświadczeń w moim życiu. Gwiazdami są zwierzęta w całej swojej dzikiej chwale, w odsłonie, w jakiej jeszcze ich nie widzieliśmy. Człowiekowi pozostaje pełne szacunku zdumienie." 

Film „Duch śniegów" miał swoją światową premierę podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes i znalazł się na długiej liście kandydatów do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny. 

Dystrybutorem filmu w Polsce jest M2 Films, a pierwsze pokazy przedpremierowe w kinach już od 21 stycznia. 

„Duch śniegów" oficjalny polski zwiastun

www.m2films.pl/movie/the-velvet-queen

Czytany 313 razy Ostatnio zmieniany środa, 19 styczeń 2022 10:44

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama