cinema.pl Artykuły

środa, 26 styczeń 2022 20:21

Studio Munka SFP przedłuża nabór do swoich flagowych programów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

STUDIO MUNKA SFP PRZEDŁUŻA NABÓR DO SWOICH FLAGOWYCH PROGRAMÓW – „30 MINUT", „PIERWSZY DOKUMENT" I „MŁODA ANIMACJA". PROJEKTY MOŻNA SKŁADAĆ DO 28 LUTEGO!

 

Programy Studia Munka skierowane są do studentów i absolwentów szkół filmowych, chociaż regulamin nie wyklucza też udziału osób, które – mimo braku formalnego wykształcenia filmowego – mają doświadczenie reżyserskie.

– Pozostajemy otwarci na utalentowanych ludzi związanych z różnorodnymi formami twórczości – na reżyserów teatralnych, aktorów czy osoby zajmujące się reklamą – podkreśla Jerzy Kapuściński, Dyrektor Artystyczny Studia Munka SFP. – Dyplom uczelni filmowej nie jest warunkiem uczestnictwa w programie, niezbędne jest natomiast udokumentowane doświadczenie reżyserskie, a przede wszystkim dobry, ciekawy, oryginalny projekt – wyjaśnia.

 

Co ważne, program „Pierwszy Dokument" zyska w tym roku nowy, istotny rys. Rada Artystyczna ze szczególną uwagą przyjrzy się projektom skupionym na współczesnej tematyce społecznej. – Polska dziś, Polska przełomu 2021 i 2022 roku, aktualne, bieżące problemy i zjawiska społeczne, wszystko to, co nas określa, łączy, dzieli czy buduje jako społeczeństwo – to motywy które Rada weźmie pod uwagę w pierwszej kolejności – mówi Jerzy Kapuściński, wyjaśniając, że Rada postanowiła w ten sposób zareagować na deficyt tego typu tematyki we współczesnym polskim dokumencie.

 

O randze programów Studia Munka świadczą m.in. niezliczone nagrody festiwalowe dla filmów, które powstały w wyniku dotychczasowych naborów. Wśród reżyserów, którzy tu debiutowali, nie brakuje nazwisk, które dziś nadają ton rodzimej kinematografii. To właśnie w Studio Munka swoje pierwsze filmy realizowali m.in.: Piotr Domalewski, Agnieszka Smoczyńska, Maria Sadowska, Bartosz Konopka, Kuba Czekaj, Bartosz Kruhlik, a także aktorzy Olga Bołądź i Piotr Trojan.

 

Zasady składania projektów i szczegółowe regulaminy poszczególnych projektów znajdują się na stronie studiomunka.pl w zakładce „Zgłoś projekt". Serdecznie zapraszamy!

Czytany 326 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 styczeń 2022 20:23

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama