cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 31 styczeń 2022 10:53

Blask neonów na plakacie 24. Kina na Granicy

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Znamy plakat 24. edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy. Akcentuje kolor, światło i blask – symbole energii, ruchu i zabawy. 

 

Tak właśnie organizatorzy zapowiadają tegoroczny festiwal: jako pełen radości ze spotkania z kulturą. W jego programie znajdą się bowiem nie tylko filmy, ale i, jak zawsze koncerty, wystawy oraz bogaty program literacki. Równie ważne, jak wydarzenia, będą dyskusje o sztuce z twórcami i przyjaciółmi, którzy co roku odwiedzają polski i Czeski Cieszyn. Właśnie z powodu spotkań Kino na Granicy wraca na prośbę uczestników do organizacji imprezy w majówkę. To termin, który wpisał się już w kalendarz polskich i czeskich kinomanów. 

- W tym roku podeszłam do plakatu dość symbolicznie. Wracamy do majowego terminu, do którego widzowie są przyzwyczajeni. Bo Kino na Granicy zmienia miasto. W jego czasie Cieszyn dosłownie się ożywia i na wskroś tętni życiem: spotkaniami, rozmowami, filmami i muzyką przez całą dobę. Stąd też pomysł na wykorzystanie motywu neonu, którego żywe kolory budzą pozytywne skojarzenia z zabawą, pięknie rozświetlonym, żywym także nocą miastem. Tak, jak na plakacie, u nas też nie brakuje feerii barw i świateł, czy to podczas koncertów i imprez w klubie festiwalowym, czy też w trakcie projekcji plenerowych, kiedy świeci nie tylko ekran projekcyjny, ale i gwiaździste niebo.  Wyobrażam sobie neon Kina na Granicy na cieszyńskim Rynku albo w okolicach Wzgórza Zamkowego … – rozmarza Iwona Cichy, autorka plakatu i oprawy graficznej tegorocznego Przeglądu.

Sprzedaż akredytacji i pakietów uczestników na tegoroczny festiwal już się rozpoczęła. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://kinonagranicy.pl. 

24. Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w dniach 29 kwietnia – 3 maja 2022 roku w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. 

Czytany 352 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 31 styczeń 2022 10:57

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama