cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 31 styczeń 2022 10:57

Kot o pracy przy filmie „Skarb Mikołajka”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Te filmy mają swój specyficzny klimat, aurę, która mnie zachwyca! Rzadko takie rzeczy obecnie powstają. Tomasz Kot o swoich wrażeniach z pracy przy filmie „Skarb Mikołajka", w którym użycza głosu tacie głównego bohatera.

 

Bardzo się ucieszyłem kiedy dowiedziałem się, że będzie trzecia część Mikołajka ponieważ poprzednie dwie części i praca nad polskim głosem ojca Mikołajka to była czysta przyjemność! Te filmy mają swój specyficzny klimat, aurę, która mnie zachwyca. Rzadko takie rzeczy obecnie powstają. Chodzi mi o  przepiękne odtworzenie świata lat sześćdziesiątych, te samochodziki, przedmioty codziennego użytku, zanurzyć się w ten świat to czysta przyjemność!

Mało tego, każda z tych historii jest po prostu uniwersalna, nie mamy tam internetu, komunikatorów, wszystkich tych zabawek, które funkcjonują we współczesnym świecie ale pewne mechanizmy są identyczne. To znaczy młody chłopak, który jest czasem łobuziakiem i w grupie innych łobuziaków ma swoje przygody, rodzice, którzy mają, relacyjne problemy, które są też absolutnie dzisiejszymi problemami. Te rzeczy są wspólne, niezależnie czy ktoś urodził się w latach sześćdziesiątych czy w 2020.

Mam wrażenie, że poprzez tę trzecią część Mikołajek staję się, taką stałą pozycją jak „Harry Potter" czy „Władca pierścieni". To są filmy, które z powodzeniem może oglądać i dorosły i dziecko. Wydaje mi się, że trzy części przygód Mikołajka to już jest całkiem piękny wieczór filmowy!Tomasz Kot

 

 

 

„Skarb Mikołajka" w kinach od 4 lutego!

 

 

 

Obraz zawierający osoba, mężczyzna

 

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

 

To będzie prawdziwa uczta dla fanów filmów o przygodach Mikołajka! Trzecia odsłona przygód uwielbianego przez dzieci i dorosłych bohatera została okrzyknięta przez francuskie Le Figaro najlepszą z filmowego cyklu!

 

 

 

„Zdecydowanie najlepszy z filmów cyklu" (Le Figaro)

 

 

 

„Czarujący, zabawny i pełen dobrej energii" (Le Parisien)

 

 

 

„Świetna komedia familijna" (Voici)

 

 

 

„Zachwyci wasze dzieci" (Le Nouvel Observateur)

 

 

 

Obraz zawierający wewnątrz, podłoże, osoba, ściana

 

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

 

Oficjalny zwiastun:

 

https://youtu.be/GSnr9HSuGEU

 

Maja Ostaszewska czyta książkę „Skarb Mikołajka":

 

https://youtu.be/9n3lR6UHJzQ

 

Maja Ostaszewska i Tomasz Kot opowiadają o kolegach Mikołajka:

 

https://youtu.be/3g9SNKjyC0g

 

Maja Ostaszewska i Tomasz Kot jako rodzice najfajniejszego chłopca świata:

 

https://youtu.be/KFp4rFmHiXc

 

 

Obraz zawierający zewnętrzne, trawa, niebo, drzewo

 

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

 

Bohater ponadczasowych dzieł René Goscinny'ego i Jean-Jacquesa Sempé, uwielbiany przez dzieci i dorosłych Mikołajek, powraca na kinowe ekrany. Tym razem przebojowy chłopiec wyruszy na poszukiwanie zaginionego skarbu i z pomocą niezastąpionych kumpli postara się zapobiec niechcianej przeprowadzce.

 

Co z tego wyniknie – rozbawi i zaskoczy dosłownie wszystkich. Bo trzecia odsłona filmowych przygód Mikołajka to humor, akcja i atrakcje, które zadowolą nie tylko wiernych fanów bohatera, ale i tych, którzy dopiero co wkraczają do jego świata.

 

W polskiej wersji językowej w rolach rodziców tytułowego bohatera usłyszymy Maję Ostaszewską i Tomasza Kota.

 

 

 

Obraz zawierający osoba, tłum

 

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

 

W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę.

 

Obraz zawierający tekst

 

Opis wygenerowany automatycznie

 

 

 

Gatunek: komedia/ familijny/ przygodowy

 

Produkcja: Francja 2021

 

Reżyseria: Julien Rappeneau („Mój mały mistrz")

 

Scenariusz: Julien Rappeneau („Mój mały mistrz", „Largo Winch"), Mathias Gavarry („Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki")

 

Obsada: Ilan Debrabant („10 dni z tatą", „Niewinne kłamstewka 2"), Jean-Paul Rouve („Asterix i Obelix: Misja Kleopatra", „Nasze najlepsze wesele"), Audrey Lamy („Heartbreaker. Licencja na uwodzenie", „Szalona mamuśka"), Pierre Arditi („Poznajmy się jeszcze raz", „Hrabia Monte Christo"), Grégory Gadebois („Oficer i szpieg", „Nic do ukrycia")

 

Obsada polskiej wersji językowej: Maja Ostaszewska („W głowie się nie mieści", „Paddington"), Tomasz Kot („Co w duszy gra", „Krzysiu, gdzie jesteś?", „Jak zostać kotem")

Czytany 368 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 31 styczeń 2022 11:00

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama