cinema.pl Artykuły

piątek, 04 marzec 2022 19:41

Wyrusz w morską przygodę!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jak przetrwać na Arce? Trzymać się przyjaciół! Komedia na fali – „Ups2! Bunt na Arce" już w kinach!

 

Kiedy dookoła jest tylko woda, a racje żywnościowe powoli się kończą nie można tracić głowy! Zwierzaki z Arki mają jeden, jasny cel: odnaleźć suchy ląd. Nie zawahają się przed niczym, by go osiągnąć. Zanim jednak dopłyną do jakiejkolwiek przystani, muszą przetrwać na Arce. Jak to zrobić?

Nie trać głowy!

Najgorsza jest panika i działanie po omacku. Cały rejs trzeba zaplanować i mieć pewność, że gdy nie wszystko pójdzie po naszej myśli, został jeszcze plan B, C, D... mamy cały alfabet na wymyślanie następnych opcji.

Planowo korzystaj z zasobów!

O zasoby na Arce trzeba troszczyć się szczególnie. Najlepiej nie wyrzucać całości zapasów do wody... UPS! Tej rady chyba zwierzakom nie udało się posłuchać.

Słuchaj się lidera!

Większą grupę ktoś musi nadzorować: wydawać dyspozycje i pilnować porządku. Naturalny lider to ktoś, kto rozsądnie planuje, dzieli zasoby i wzbudza zaufanie na tyle duże, że można spokojnie powierzyć mu własny los. Jeśli akurat nie masz pod ręką Króla Zwierząt by wypełnił tę rolę, to pech!

Trzymaj się przyjaciół!

Morska przygoda to jednak sporo zagrożeń. Warto mieć u swego boku kogoś, na kim można polegać w każdej sytuacji. W końcu – prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

 

„Ups2! Bunt na Arce" – oficjalny zwiastun

https://youtu.be/TUbRjKNEQro

 

„Ups2! Bunt na Arce" – Baron i Tomson w dubbingu animacji

https://youtu.be/YkH-yOTc3s4

 

Iza Kuna w dubbingu animacji „Ups2! Bunt na Arce"

https://youtu.be/vpwJA2vyBII

 

Rozhuśtana morską falą opowieść o sympatycznych zwierzakach, które przemierzają oceany na pokładzie Arki Noego. Tym razem nasi bohaterowie będą musieli zmierzyć się z przezabawnymi zdarzeniami na statku, ale też z wulkanem, którego sejsmiczna aktywność zagraża żegludze. Sytuacja wygląda na mocno przechlapaną, ale od czego są specjaliści od mokrej roboty? Pora wziąć sprawy w swoje łapki i płetwy i dać nura w sam środek morskiej przygody.

Arka Noego od tygodni dryfuje po otwartym morzu z najlepszymi przyjaciółmi Finim i Idą na pokładzie. Niestety wciąż nie widać brzegu, a zapasy żywności powoli się kończą. Tym samym pokój między mięsożercami i roślinożercami zaczyna być zagrożony. Wszystko to prowadzi do serii niefortunnych zdarzeń, w wyniku których resztki jedzenia i nasi bohaterowie zostają wyrzuceni za burtę. Rozdzieleni przez fale trafiają do niezwykłych miejsc. Ida wraz z nowym kumplem Żelkiem zostaje uwięziona na odległej wyspie. Natomiast Fini budzi się bajecznym zakątku wypełnionym dziwnie znajomymi istotami. Stworzeniami, które żyją razem w harmonii, ale też z niepokojem spoglądają w kierunku coraz częściej dymiącego wulkanu. Kiedy wstrząsy sejsmiczne przybiorą na sile, Fini będzie musiał dokonać niemożliwego i zrobić wszystko, by uratować nowych przyjaciół, odnaleźć Idę oraz własną, pozostawioną na Arce rodzinę.

 

 

 

 

Gatunek:  animacja, komedia, familijny, przygodowy

Produkcja: Irlandia, 2020

Reżyseria: Toby Genkel („Ups! Arka odpłynęła", „Riko prawie bocian"), Sean McCormack

Scenariusz: Richie Conroy („Ups! Arka odpłynęła", „Lilli czarodziejka"), Mark Hodkinson („Ups! Arka odpłynęła", „Lilli czarodziejka")

Oryginalna obsada dubbingowa: Dermot Magennis („Ups! Arka odpłynęła", „Galactik Football"), Ava Connolly („Ups! Arka odpłynęła"), Tara Flynn( „Ups! Arka odpłynęła", „Wiedźmin 2: Zabójcy królów" – gra wideo), Mary Murray („Luis i obcy", „Thor ratuje przyjaciól"), Max Carolan

Obsada polskiej wersji językowej: Izabela Kuna („Piorun", „Osobliwy dom Pani Peregrine"), Aleksander Milwiw-Baron („Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę", „Rock Dog. Pies ma głoś!"), Tomasz Lach („Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę", „Rock Dog. Pies ma głoś!")

Czytany 272 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 marzec 2022 19:47

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama