cinema.pl Artykuły

czwartek, 10 marzec 2022 11:52

Bella i Vipulan - młodzi aktywiści z filmu „Animal”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już 18 marca do kin trafi film „Animal” - wyjątkowa opowieść dla wszystkich, którzy troszczą się o przyszłość naszej planety.

 

Bella Lack i Vipulan Puvaneswaran - dwoje nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt oraz Jane Goodall, powszechnie znana prymatolożka zajmująca się badaniami nad szympansami, zabiorą nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję.

Bella i Vipulan nie są jedynie naszymi przewodnikami, nie są pretekstem do spojrzenia na sytuację na Ziemi. Są pełnoprawnymi głównymi bohaterami filmu. Podczas tej trwającej wiele miesięcy wyprawy widzowie towarzyszą im w podróży. Jesteśmy świadkami tego, jak zmienia się ich stan umysłu, jak zmieniają się pytania, które zadają, jesteśmy świadkami ich osobistego rozwoju.

 

BELLA LACK

Bella to uczennica londyńskiej szkoły GCSE, (16 lat w trakcie realizacji filmu) i aktywistka oddana obronie praw zwierząt, ochronie przyrody i sprawom ekologii. Jest ambasadorką fundacji Born Free oraz Fundacji Jane Goodall. Współpracowała z rządem w zakresie zwalczania kłusownictwa w celu zdobycia kości słoniowej oraz współpracuje z RSPCA. Aktualnie Bella jest jedną z wiodących młodych aktywistek zaangażowanych w sprawę ochrony dzikich zwierząt. W roku 2018 wygłosiła referat na Konferencji na temat nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami. Jej słuchaczami byli światowi przywódcy oraz inne osoby odpowiedzialne za podejmowanie kluczowych decyzji.

 

VIPULAN PUVANESWARAN

Vipulan (15 lat - w trakcie realizacji filmu) to aktywista oddany sprawie ochrony klimatu.

Jest członkiem miejskiej rady młodych w Marly-le-Roi, gdzie regularnie zabiera głos podczas różnych wydarzeń poświęconych podnoszeniu świadomości na temat zmian klimatycznych. Uczestniczył w zorganizowanej przez Emmanuela Macrona „Wielkiej Debacie Narodowej”. Był również ambasadorem stowarzyszenia Little Citizens for Climate [Młodzi Obywatele dla Klimatu]

 

Bella tak mówi o swojej misji - „Kiedy udzielam wywiadów dla mediów, wiem, że zależy im, abym powiedziała, że jestem wściekła, ale ja już nie czuję złości. Czuję, że napędza nas strach i miłość. Wszyscy boimy się izolacji, wszyscy boimy się śmierci i chcemy być częścią czegoś nieprzemijającego i większego od nas. To tutaj mogą zajść zmiany. Możemy zwrócić się do tej części natury człowieka, która chce być akceptowana i chce gdzieś należeć. Patrząc na ludzi, których spotkaliśmy, widzę, że ludzie którzy odnieśli sukces to nie ci, którzy mają najwięcej pieniędzy lub zasobów, lecz ci, którzy pracują razem w demokratycznych wspólnotach, które kierują się ideałami. Wszyscy chcemy być częścią opowieści, chcemy gdzieś należeć. Wyzwaniem dla nas jest stworzenie opowieści, do której każdy mógłby dołączyć. Męczy mnie już oskarżanie systemu. Nie możemy dążyć do doskonałości, ponieważ jesteśmy tylko ludźmi, więc to nierealne oczekiwanie. Stwórzmy chociaż nową historię, abyśmy mieli o co walczyć.”

Czytany 355 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 10 marzec 2022 11:56

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama