cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 21 marzec 2022 09:56

Film "Pogromcy duchów: Dziedzictwo" dostępny już na platformach VOD

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pierwsze dwie części filmu Pogromcy duchów zarobiły do dziś ponad 290 mln dolarów na całym świecie. W rankingu American Film Institute 100 najlepszych filmowych amerykańskich komedii pogromcy znaleźli się na 28 miejscu, wyprzedzając takie tytuły jak Gliniarz z Beverly Hills czy Good Morning, Vietnam. Po ponad 30 latach oczekiwania powstał film Ghostbusters. Pogromcy duchów, w którym do walki z duchami stanęły kobiety. W najnowszym sequelu zobaczymy młode pokolenie potomków bohaterów z lat 80-tych, walczących z istotami nadprzyrodzonymi w małym amerykańskim miasteczku. Film Pogromcy duchów: Dziedzictwo jest już dostępny na platformach VOD w Polsce.

 

Dan Aykroyd, który napisał scenariusz do pierwszej części pogromców oraz wcielił się w jednego z głównych bohaterów, nie mógł przewidzieć, że jego komedia zawładnie masową wyobraźnią fanów na całym świecie. Czytając o fizyce kwantowej i parapsychologii wymyślił historię o pogromcach duchów dla siebie i Johna Belushi, z którym grał w Blues Brother. Belushi zmarł przed rozpoczęciem zdjęć, a w napisanej dla niego roli wystąpił Bill Murray. W oryginalnych Pogromcach duchów trzech ekscentrycznych parapsychologów, Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) i Spengler (Harold Ramis) świadczyło nietypowe usługi - przeganiali duchy nękające mieszkańców Nowego Jorku. 

Pogromcy duchów: Dziedzictwo to kolejny rozdział znanego na całym świecie uniwersum. Film opowiada historię samotnej matki i jej dwójki dzieci. Rodzina przeprowadza się do spokojnego miasteczka, gdzie odkrywa tajemnicze połączenie z oryginalnymi pogromcami duchów oraz sekretny spadek, który pozostawił im dziadek. Szybko okaże się, że młode pokolenie będzie musiało stanąć do walki ze złośliwymi duchami, które pojawią się w miasteczku.

Film Pogromcy duchów: Dziedzictwo zarobił do dziś prawie 200 milionów dolarów na całym świecie. Za reżyserię odpowiadał Jason Reitman, który wystąpił, jako dziecko w Pogromcach duchów II z 1989 roku. W rolach głównych wystąpili: Carrie Coon (Fargo) i Paul Rudd (Ant-Man) oraz gwiazdy nowego pokolenia: Finn Wolfhard (Stranger things) i Mckenna Grace (Kapitan Marvel). W filmie zobaczymy również aktorów z oryginalnych części pogromców z lat 80-tych: Dana Aykroyda, Sigourney Weaver czy Billa Murraya.

Film Pogromcy duchów: Dziedzictwo jest już dostępny na platformach VOD w Polsce:

iTunes, Chili, Google Play, Loomi by Opera, Orange VOD, Multimedia, Play Now, Player, Premiery Canal+, Rakuten TV, Vectra, UPC.

Czytany 231 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 marzec 2022 09:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama