cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 18 kwiecień 2022 11:53

Ekipa filmu „Przysięga Ireny” na planie zdjęciowym

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Rozpoczęły się prace na planie filmu „Przysięga Ireny” powstającego w koprodukcji kanadyjsko-polskiej. Reżyserką jest wielokrotnie nagradzana Louise Archambault. Zdjęcia, które teraz powstają w Lublinie, potrwają do końca maja. Film jest współfinansowany przez PISF.

 

To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Opowieść o młodziutkiej, 19-letniej Irenie Gut Opdyke. To Polka, która w 1982 roku została odznaczona medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Podczas drugiej wojny światowej wykazała się niezwykłą odwagą i bohaterstwem, podejmując heroiczną próbę ratowania polskich Żydów. Historia Ireny w 2009 roku trafiła na Broadway, gdzie odniosła sukces. Autor sztuki „Irena’s Vow” Dan Gordon, jest także autorem scenariusza do filmu.

Za zdjęcia do „Przysięgi Ireny” odpowiada Paul Sarossy. W obsadzie znalazły się gwiazdy światowego i polskiego kina: Sophie Nelisse,  Dougray Scott, Maciej Nawrocki, Andrzej Seweryn, Eliza Rycembel i Tomasz Tyndyk. W filmie zobaczymy także: Aleksandra Milicevica, Agatę Turkot, Filipa Kosiora, Irenę Melcer, Krzysztofa Szczepaniaka, Mateusza Mosiewicza, Rafała Mohra, Rafała Maćkowiaka i Zuzę Pułaską.

Czytany 260 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 kwiecień 2022 11:58

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama