cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 23 maj 2022 21:00

LEGO prezentuje pojazd Luke'a Skywalkera

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Grupa LEGO przedstawia nowy, imponujący zestaw LEGO® Star Wars™ Śmigacz Luke’a Skywalkera™, wchodzący w skład kolekcjonerskiej serii LEGO Ultimate Collector Series (UCS). Wiernie odtwarzający zniszczony pojazd Luke'a, złożony z 1 890 elementów model to obowiązkowa pozycja zarówno dla fanów Gwiezdnych Wojen, jak i marki LEGO.

 

X-34 Landspeedery były typowymi cywilnymi pojazdami transportowymi, których konstrukcja pozwalała na przemierzanie najbardziej wymagających terenów. Po raz pierwszy wspomniany śmigacz pojawił się w filmie „Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja™”, gdzie Luke używał go do pracy na farmie, pokonując surowe pustynie Tatooine™. W towarzystwie C-3PO™ Luke wykorzystał swój pojazd, by odszukać R2-D2™, podczas gdy on sam został odnaleziony przez Obi-Wana Kenobiego™. Bohaterowie podróżowali nim także, gdy Obi-Wan użył sztuczki Jedi™, by ominąć szturmowców pilnujących wejścia do Mos Eisley™. Ostatecznie Luke sprzedał Landspeeder, by zapłacić za swój transport na planetę Alderaan™.

Zestaw LEGO Star Wars Śmigacz Luke’a Skywalkera, który po złożeniu jest długości 49 cm, zawiera dwumiejscowy kokpit, silnik turbinowy bez osłony, kultową, zakrzywioną szybę przednią kokpitu oraz wyjątkowe minifigurki – C-3PO™ (z nogami wykonanymi w technologii 2K i odciskiem bocznym) oraz Luke'a w komplecie z mieczem świetlnym.

Ten długo wyczekiwany zestaw stanie się idealnym eksponatem dla miłośników „Gwiezdnych Wojen” i budowania z klocków LEGO. Już samo jego rozpakowywanie przynosi wiele emocji – na opakowaniu można podziwiać z różnych perspektyw misterne szczegóły zestawu po jego zbudowaniu. 

Nowy zestaw jest częścią serii kolekcjonerskiej LEGO Star Wars Ultimate Collector Series, w której skład wchodzą ponadto: Sokół Millennium™, Myśliwiec A-Wing, Kanonierka Republiki i niedawno wydany AT-AT™.

Model Landspeedera został fachowo opracowany przez projektanta zestawów LEGO, Césara Carvalhosę Soaresa. Jak o swoim projekcie opowiada jego autor: 

– Tworzenie Landspeedera Luke'a Skywalkera w formie klocków LEGO było niesamowitą przygodą. To kultowy pojazd z sagi "Gwiezdne wojny", dlatego zadbaliśmy o to, aby nie zapomnieć o żadnym szczególe – uwzględniliśmy nawet niektóre zadrapania. Gotowy produkt jest wspaniałym eksponatem, a zarazem idealnym dodatkiem do kolekcjonerskiej kolekcji UCS.

Zestaw LEGO Star Wars Śmigacz Luke’a Skywalkera (75341) jest dostępny dla wszystkich klientów w sklepach LEGO Stores i na stronie LEGO.com/star-wars od 4 maja 2022 r. w cenie detalicznej 949.99 zł.

***

DODATKOWE INFORMACJE O PRODUKCIE (75341)  

 Wiek - 18+ 

 

Wymiary modelu: 

Długość: 50 cm 

Wysokość: 17 cm

Szerokość: 30 cm 

Liczba elementów: 1890

 

To najnowszy zestaw z serii LEGO Ultimate Collector wyposażony w:

- nowy wyprofilowany element kokpitu, 

- tabliczkę z informacjami o pojeździe, 

- 2 minifigurki: Luke'a Skywalkera i ekskluzywną minifigurkę C-3PO (z uformowanymi w 2K nogami i bocznym nadrukiem).

 

O Grupie LEGO

Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie przyszłych projektantów i konstruktorów poprzez zabawę. System zabawy LEGO, którego fundamentem są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko to, co potrafią sobie wyobrazić.

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 r. przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.LEGO.com

 

O Gwiezdnych Wojnach

STAR WARS i powiązane nazwy są znakami towarowymi objętymi prawami autorskimi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, należącymi do Lucasfilm Ltd. lub spółek zależnych. © & TM Lucasfilm Ltd.

Czytany 183 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 maj 2022 21:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama