cinema.pl Artykuły

niedziela, 12 czerwiec 2022 16:07

PAOLO GENOVESE wraca z nowym filmem

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Reżyser "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" oraz "The Place" wraca do Polski ze swoim najnowszym filmem. Paolo Genovese znów bierze na warsztat relacje międzyludzkie. I choć "Superbohaterowie" są filmem lekkim i przyjemnym, poruszają tematy trudne, które dotykają większości z nas. Tym razem śledzimy losy pary walczącej o utrzymanie miłości w swoim związku.

 

„Superobohaterowie" to historia prawdziwej miłości i cenie, jaką trzeba za nią zapłacić. W główne role wcieliły się gwiazdy włoskiego kina: Jasmine Trinca („Pokój syna", „Sekret bogini Fortuny") oraz Alessandro Borghi („Suburra", „The Place"). 

Bohaterów filmu poznajemy w chwili, gdy jako młodzi ludzie zakochują się w sobie na zabój. Są przekonani, że miłość dana jest raz na zawsze i już do końca swoich dni będą szczęśliwi. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że wspólne życie to nie tylko idylla, ale i mnóstwo trudnych chwil, z którymi niełatwo sobie poradzić. Tytułowi superbohaterowie walczą o utrzymanie związku, przechodząc przez różne, często skrajne, stany emocjonalne – bliskość i samotność, kłamstwa i uczuciowe rozterki, sekrety i zdrady. 

Film Paolo Genovese to opowieść o związkach i tym, jaką rolę odgrywa w nich czas. Reżyser, podobnie jak w swoich poprzednich produkcjach, stawia proste, ale głębokie i celne pytania. Tym razem zastanawiając się, czy miłość na całe życie wymaga określonych supermocy i czy istnieje recepta na udany związek. A jeśli nie?

W KINACH OD 22 LIPCA

BIOGRAM REŻYSERA

Paolo Genovese – włoski reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1966 roku w Rzymie. Jest absolwentem ekonomii i biznesu. Dla agencji McCann Erickson nakręcił ponad sto reklam. W 1998 roku rozpoczął współpracę z Luką Miniero, czego owocem był krótki metraż „La scoperta di Walter", a następnie dobrze przyjęty pełnometrażowy debiut „Incantesimo napoletano" (2002).

Po kolejnych zrealizowanych z Miniero filmach w 2010 roku przychodzi czas na samodzielny reżyserski debiut – „La banda dei Babbi Natale". Genovese dobrze czuje się jako twórca komediowy, czego najlepszym dowodem spektakularny frekwencyjny sukces filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" (2016), który doczekał się wielu narodowych wersji. Rok później swoją premierę miał nagradzany thriller „The Place".  

Czytany 241 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 12 czerwiec 2022 16:09

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama